tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Sukces przedszkolaków z "Zielonej Dolinki"

 
Chłopcy i dziewczynki z "Zielonej Dolinki" przystąpili po raz kolejny do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mamo, Tato, wolę wodę!" i otrzymali tytuł przedszkola pod patronatem programu. Wyróżnienie to jest potwierdzeniem dużych standardów opieki i edukacji w placówce, a zdobycie patronatu jest równoznaczne z zakwalifikowaniem przedszkola do drugiego etapu konkursu


Przedszkole nr 6 przystąpiło po raz kolejny do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mamo, tato, wolę wodę", zainicjowanego w 2009 roku. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Nowym elementem był konkurs na przedszkola pod patronatem programu. Placówki ubiegające się o patronat otrzymały pakiety z materiałami edukacyjnymi, na podstawie których musiały przeprowadzić zajęcia wprowadzające dzieci w świat wody. Rada konkursowa oceniała również takie elementy jak zapewnienie dzieciom, w salach przedszkolnych stałego dostępu do wody, konsultacja jadłospisu z dietetykiem oraz zaplanowanie i realizacja zajęć fizycznych dla dzieci.
Społeczność placówki zdecydowała się przyłączyć do programu, ponieważ poprzez zabawę pomaga on dzieciom w nabywaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.
Zaplanowane w ramach programu działania jednocześnie uczą i bawią. Bohaterem kampanii jest Zdrojek ? sympatyczna wodna postać, która wprowadza dzieci w zdrowy styl życia kształtując u nich od najmłodszych lat nawyk picia wody, która jest niezbędna w diecie każdego człowieka. Promując nawyk zdrowego żywienia przedszkole uzyskało również certyfikat ",Przedszkolak pełen zdrowia", w związku z przystąpieniem przedszkola do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Do tegorocznej edycji przyłączyły się 1443 placówki z całej Polski, a 236 z nich otrzymało tytuł patronacki, ? w województwie łódzkim czternaście placówek. Patronat jest wyróżnieniem dla tych, które najlepiej przeprowadziły zajęcia edukacyjne oraz wykazały się szczególną dbałością w promowaniu wśród swoich podopiecznych zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania. Laureaci pierwszego etapu konkursu otrzymali patronat a wraz z nim szyld do oznakowania przedszkola, wyróżnienie w serwisie, na mapie z geolokalizacją, dostęp do szkolenia e?learning dla kadry pedagogicznej za pośrednictwem serwisu oraz możliwość udziału w drugim etapie konkursu.
Zadaniem uczestników drugiego etapu będzie przygotowanie i przeprowadzenie w przedszkolu najbardziej innowacyjnego działania związanego z kształtowaniem nawyku picia wody. W czerwcu wyłonionych zostanie trzech laureatów. Każdy z nich otrzyma w nagrodę multimedialny zestaw edukacyjny z interaktywną tablicą.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »