tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Sukces Piotra Stępnia

 
Na Olimpijskim Szlaku - od Aten do PekinuPiotrek Stępień ze swoim opiekunem i jednocześnie tatą w Centrum Olimpijskim


W sobotę, 31 marca w Centrum Olimpijskim w Warszawie, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbył się krajowy finał konkursu wiedzy olimpijskiej ?Na olimpijskim szlaku ? od Aten do Pekinu?. W finale uczestniczył Piotr Stępień, uczeń Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie. Piotrek był członkiem trzyosobowej drużyny reprezentującej województwo łódzkie, którą wyłoniły wcześniejsze eliminacje wojewódzkie. Startował w kategorii indywidualnej.
Konkurs składał się z dwóch części ? testu pisemnego i pytań ustnych. Rywalizacja zakończyła się wielkim sukcesem naszego ucznia, który przyczynił się do zdobycia pierwszego miejsca przez reprezentację Łódzkiego. Po wyrównanej rywalizacji finałowej drużyna z opocznianinem w składzie pokonała województwa zachodniopomorskie i wielkopolskie. Do finału przystąpiły reprezentacje wszystkich województw.
W klasyfikacji indywidualnej Piotr Stępień zajął szóste miejsce w Polsce, najwyższe spośród reprezentantów naszego województwa. Należy podkreślić, że swoje sukcesy Piotrek osiągnął w kategorii szkół gimnazjalnych, chociaż obecnie uczy się w piątej klasie szkoły podstawowej. Opiekunem ucznia jest nauczyciel wychowania fizycznego w ZSS nr 2 Jacek Stępień, tata Piotrka, a dyrektorką szkoły Edyta Czarnecka.
Uroczystość wręczania nagród uświetnili medaliści igrzysk olimpijskich, m.in. sekretarz generalny PKOL Adam Krzesiński i Marian Sypniewski, którzy zasiadali również w jury konkursu. Całość prowadził znany redaktor sportowy Zbigniew Urbaś.
W finale uczestniczyli też uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie, Magda i Michał Lesiakowie, którzy reprezentowali drużynę naszego województwa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Ostatecznie Łódzkie zostało sklasyfikowane w tej grupie na miejscu piątym. Opiekunem uczniów była Izabela Jaciubek.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »