tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Stypendia unijne rozdane

 
Aż 36 gimnazjalistom i licealistom z naszego powiatu przyznano stypendia unijne na rok szkolny 2012/2013

W poniedziałek, 10 grudnia Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał stypendia unijne 400 najlepszym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z łódzkiego. Wyróżnieni uczniowie przez okres 12 miesięcy otrzymywać będą świadczenie pieniężne w wysokości 450 zł brutto miesięcznie.
To już kolejne rozdanie stypendiów w ramach projektu systemowego ?Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej ? II edycja?. Jest on realizowany w ramach działania ?Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty? Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, z budżetu państwa oraz ze środków własnych województwa łódzkiego. Jego głównym celem jest stworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu umiejętności, kompetencji i zainteresowań uczniów uzdolnionych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju posiadanych ponadprzeciętnych zdolności.
Projekt jest skierowany do uczniów rozpoczynających bądź kontynuujących naukę w gimnazjach lub szkołach ponadgimnazjalnych, którzy są zameldowani lub uczą się na terenie województwa łódzkiego, a jednocześnie pochodzą z rodzin niezamożnych. Największe szanse na jego otrzymanie mają uczniowie, którzy mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia edukacyjne, wysoką średnią ocen oraz dobre wyniki egzaminów zewnętrznych. Duże znaczenie miał również ich status materialny. Stypendium przyznane w formie świadczenia pieniężnego, zgodnie z regulaminem stypendialnym, zostanie przeznaczone na cele edukacyjne i pozwoli realizować zaplanowaną ścieżkę rozwoju edukacyjnego.
Stypendia unijne otrzymało 19 licealistów z naszego powiatu. Są to głównie uczniowie dwóch najlepszych opoczyńskich liceów ? Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego oraz LO im. Stefana Żeromskiego.
Z SLO stypendia otrzymali: Anna Bohdziewicz, Wioletta Buczyńska, Agata Piekarska, Aleksandra Surma, Ilona Szczegielniak, Paulina Zaborowska, Rafał Piekarski, Sebastian Sałaj, Adam Zalega oraz Adam Wołonkiewicz.
Spośród uczniów ?Żeroma? przyznano je: Annie Bubel, Katarzynie Ciborowskiej, Jackowi Białkowi, Rafałowi Gągorowskiemu, Bartłomiejowi Michalskiemu, Mateuszowi Pawlakowi, Albertowi Sochańskiemu i Sebastianowi Szewczykowi.
W grupie wyróżnionych stypendium licealistów znalazł się również Sławomir Kuc z Liceum Prywatnego.
Stypendium przyznano również 17 gimnazjalistom z naszego powiatu. W zdecydowanej większości są to uczniowie Gimnazjum w Wygnanowie: Anna Krześlak, Patrycja Nowak, Sylwia Popecka, Katarzyna Stolarczyk, Monika Tępińska, Przemysław Sieradzki, Patryk Sochański oraz Szymon Wójcik.
Stypendia otrzymali również: Paulina Kopera, Anna Malec i Aleksandra Michałowicz z Gimnazjum w Mroczkowie Gościnnym, Kamil Bronikowski i Sławomir Kwiatkowski z Gimnazjum w Drzewicy, Anna Walaszczyk z Gimnazjum nr 3, Tomasz Michalak z Gimnazjum nr 2, Rafał Konewka z Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim oraz Mateusz Szczegielniak z Prywatnego Gimnazjum.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »