tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Stypendia dla uzdolnionej młodzieży

 


Ruszył kolejny nabór wniosków stypendialnych w ramach ?Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej ? II edycja?. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2009 r., a planowany termin zakończenia to wrzesień 2014 r. W dotychczasowych dwóch edycjach corocznie wyłaniano 300 uczniów, którym przyznawane było stypendium na okres 1 roku (od września do sierpnia).
? Ze względu na duże zainteresowanie projektem w roku szkolnym 2011/2012 zwiększymy liczbę stypendystów o 100, co umożliwi przyznanie stypendium aż 400 uczniom ? mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.
Roczne stypendium to 450 zł miesięcznie na wydatki edukacyjne. Nabór wniosków potrwa do 30 września. Dotychczas ze wsparcia skorzystało 600 uczniów, którzy otrzymali już ponad 4,3 mln zł.
Celem projektu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu umiejętności i kompetencji 1500 szczególnie uzdolnionym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnym z województwa łódzkiego, pochodzących z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.
Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy: * wykazują duże zdolności w kierunku nauk matematyczno?przyrodniczych i technicznych * mieszkają w województwie łódzkim lub tu znajduje się siedziba szkoły, do której uczęszczają * pochodzą z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym, i realizowany jest przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie www.stypendium.info.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »