tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Studniówki 2012

 

Przez dwa minione weekendy w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu odbywały się studniówki. Bale z udziałem uczniów klas maturalnych, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i gości trwały do białego rana. Zabawa była przednia i na pewno będzie wspominana przez młodzież latami

* * *

Zespół Szkół Prywatnych
W sobotę, 21 stycznia na balu studniówkowym bawili się, wraz z zaproszonymi gośćmi, uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego. Studniówkę zorganizowano w murach gmachu szkolnego. Magicznej atmosferze studniówkowego wieczoru sprzyjał niewątpliwie wystrój sali balowej, której uczniowie nadali klimat dna oceanicznego. Posiłki spożywali zaś pod gwiaździstym niebem Hawajów, w otoczeniu przepięknych kwiatów.
Uroczystość otworzyła dyrektorka Barbara Kosno. Głos zabrali również uczniowie, których reprezentowali Daria Defratyka oraz Krystian Sokołowski. Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół Prywatnych, akordy poloneza rozbrzmiewały tego wieczoru dwukrotnie. O godz. 20.00 chodzonego zaprezentowali uczniowie, zaś o godz. 24 nauczyciele. Goście bawili się w takt energetyzującego zespołu Prestige. Niezwykłość studniówkowej nocy trwała do świtu. Kolejnego dnia odbyły się równie udane poprawiny.

* * *

Zespół Szkół Ogólnokształcących
Wytworny polonez i szalona zabawa do białego rana ? tak wyglądał sobotni (28 stycznia) bal studniówkowy w ZSO. W tegorocznym balu uczestniczyło około 450 osób. Wszystkich gości, nauczycieli, rodziców oraz tegorocznych abiturientów powitała dyrektorka ZSO Małgorzata Mróz?Duda. W krótkich przemówieniach goście życzyli młodzieży wspaniałej zabawy, a w maju powodzenia na maturze. Po wypowiedzeniu znamienitych słów ?Poloneza czas zacząć? czterdzieści par zatańczyło poloneza. W tym roku układ taneczny przygotowali nauczyciele placówki Izabela Jaciubek, Edyta Świderska. Trud pracy maturzystów i nauczycieli został nagrodzony gromkimi brawami.
Po wykonaniu tego najważniejszego podczas tego wieczoru tańca, balowicze rzucili się w wir zabawy do białego rana. Młodzież bawiła się przy dźwiękach zespołu Dynamic. A zabawa odbywała się w pięknie przystrojonych korytarzach. Uczniowie udekorowali również swoje klasy, by tego wyjątkowego wieczoru bawić się w pięknej oprawie. Dzień po studniówce młodzież miała okazję poszaleć jeszcze na poprawinach. A potem przyszedł czas na porządki. Klimat studniówki jak zawsze był niepowtarzalny. Kolejny bal dopiero za rok.

* * *

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące przy ZSS nr 1
W sobotę, 28 stycznia już dwunasty raz odbył się bal studniówkowy w Samorządowym LO. 144 maturzystów przeżywało swój pierwszy poważny bal. Towarzyszyli im zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice.
Rolę gospodarza balu pełnił jak zwykle dyrektor szkoły Zbigniew Sobolewski. W swoim krótkim wystąpieniu do młodzieży przypomniał o przypadającym w tym roku jubileuszu szkoły i podkreślił sukcesy, dzięki, którym SLO z każdym rokiem osiąga wyższą pozycję na rynku edukacyjnym. Przedstawiciel młodzieży skierował podziękowania do nauczycieli, a ich wyrazem były bukiety pięknych kwiatów.
Hasło: ?Poloneza czas zacząć? dało sygnał do rozpoczęcia balu. Młodzież zaprezentowała swe umiejętności taneczne nie tylko w tradycyjnym polonezie, ale również w walcu angielskim i wiedeńskim. Atmosfera wspaniałej zabawy towarzyszyła do białego rana. Wszyscy na chwilę zapomnieli o tym, co będzie za sto dni. Rodzice zadbali o coś dla ciała, a zespół muzyczny Efekt o to, by było też i coś dla ducha.
Zgodnie z tradycją w niedzielę odbyły się poprawiny studniówkowe. Młodzi ludzie, choć byli już po nieprzespanej nocy ochoczo ruszyli do tańca. Przez cały bal maturzystom towarzyszyło wybrane przez nich motto studniówkowe: ?Jak się bawić, to się bawić, duszę sprzedać, frak zastawić?.

* * *

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
Bal studniówkowy uczniów ZSP nr 1 odbył się w sobotę, 28 stycznia w gościnnych murach lokalu ?Korona? w Radzicach Dużych. Studniówka rozpoczęła się o godz. 19 tradycyjnym polonezem. Uczestnikami balu byli uczniowie ostatnich klas Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Ekonomicznego, Handlowego, Logistycznego i Informatycznego. Łącznie 137 maturzystów. W atmosferze doskonałej zabawy przy dźwiękach muzyki zespołu Prokar niezwykle szybko minęły wyjątkowe chwile pierwszego, szkolnego balu.

* * *

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
W sobotę, 28 stycznia na balu studniówkowym w ZSP w Drzewicy bawiło się ponad 150 osób: tegoroczni maturzyści ? uczniowie klas IIIP, IIIR i IV technikum, nauczyciele oraz goście ? wicestarosta Marcin Baranowski, burmistrz Janusz Reszelewski z małżonką i komendant Komisariatu Policji w Drzewicy Wojciech Dworak z małżonką.
Rozpoczętą punktualnie o godz. 19.00 uroczystość poprowadzili Paulina Noga z klasy IIIP i Dominik Niemirski, czwartoklasista z technikum. Jak staropolska tradycja nakazuje, po przemówieniu dyrektorki Grażyny Wójcik, zawierającym słowa: ?Poloneza czas zacząć??, nastąpiła oficjalna inauguracja balu.
Polonez wykonany przez grupę uczniów, przygotowanych przez Alinę Szymańską, zachwycił wszystkich. Zgromadzeni z uwagą i serdecznością przyjęli słowa wicestarosty oraz burmistrza, a rodzice uczniów podziękowali nauczycielom za trud kształcenia i wychowania ich dzieci. Młodzież wręczyła kompozycje kwiatowe dyrektorce Grażynie Wójcik, byłej dyrektorce Monice Machuli oraz wychowawcom klas ? Waldemarowi Danielikowi, Jarosławowi Bednarczykowi i Grzegorzowi Januszewskiemu, natomiast kosze słodyczy projektantom i wykonawcom efektownej dekoracji sali balowej, Andrzejowi Królowi i Annie Pomykale.
Potem balowicze ruszyli w tany. Do tańca grał zespół Evans z Poświętnego. Przed północą na parkiecie pojawiła się nieoczekiwanie grupa uczniów, która wykonała dynamiczny układ taneczny. Ku zaskoczeniu wszystkich, ten sam układ powtórzono z udziałem gości i nauczycieli. Okazało się, że ci wywołani znienacka, wydawałoby się nieprzygotowani do tak żywiołowego zadania, wirowali w rytm muzyki, czując się mistrzami parkietu. Brawa i okrzyki zachwytu były supernagrodą dla tańczących i organizatorów niespodzianki.
Trwający całą noc bal zintegrował gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Na pewno pozostanie w pamięci na całe życie. Młodzież drzewickiego ZSP sprawną organizacją, dyscypliną, kulturą zachowania i wspaniałą zabawą zasłużyła sobie na najwyższe pochwały.

* * *

Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym
W minioną sobotę studniówka odbyła się również w ZSR w Mroczkowie Gościnnym. Początkowo placówka nie planowała balu, ale ostatecznie zadecydowano, że tegoroczni maturzyści wezmą udział we wspólnej imprezie.
I była to decyzja bardzo dobra, bo studniówka naprawdę się udała. W balu zorganizowanym na terenie szkoły uczestniczyli uczniowie dwóch klas czwartych ? Technikum Mechanicznego (wychowawczyni Barbara Zaręba) oraz Technikum Budownictwa (wychowawca Robert Młynarczyk), nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W swoim gronie i sympatycznej atmosferze bawiło się około dziewięćdziesięciu osób.
Po oficjalnym otwarciu studniówki przez dyrektora ZSR Bogdana Bednarczyka młodzież odtańczyła tradycyjnego poloneza. A potem rozpoczęła się świetna zabawa przy muzyce serwowanej przez didżeja. Podobno najbardziej wytrwali balowicze opuszczali parkiet już po wschodzie słońca.

Studniówka w Zespole Szkół Prywatnych
Polonez w Zespole Szkół Ogólnokształcących
foto-03: Wytworny taniec w Samorządowym LO
Udana zabawa na studniówce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
Tradycyjny polonez w Zepole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
Para otwierająca poloneza w Zespole Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym ? Aleksandra Kałuzińska i Sebastian Bolek z klasy IV Technikum Budowlanego


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (760) z dnia 3 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »