tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Studenci „trójki” zaliczyli pierwszy semestr

 
Tak niedawno, bo 23 września 2009 r. inaugurację roku akademickiego na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym przeżywała wraz z rodzicami grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej przy ZSS nr 3. A już 23 stycznia uczniowie zaliczyli pierwszy semestr zimowy

„Mali studenci” z klas I–VI uczestniczyli w tym czasie w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Łódzką. Ta pierwsza techniczna uczelnia poprzez zabawę zachęciła małych naukowców do poznawania świata i nauki.
Ostatni wykład na temat „Jak jedzie samochód?” poprowadzony przez prof. dr. hab. inż. Jana Krysińskiego, podobnie jak i wcześniejsze, odbył się w auli, w której na co dzień zasiadają studenci. „Mali żacy” w obecności prorektora do spraw studenckich dr. hab. Wojciecha Wolfa otrzymali wpisy do indeksów i dyplomy, które są potwierdzeniem uczestnictwa. Na zakończenie podrzucili studenckie czapki z logo Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego jako symbol pomyślnie zakończonych studiów. Dzień 23 stycznia na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy chcą kontynuować naukę w semestrze letnim.
Oprócz wykładów uczniowie „trójki” brali także udział w niezwykle interesujących ćwiczeniach warsztatowych dotyczących robotyki, chemii, fizyki, medycyny, informatyki, włókiennictwa, m.in. „Jak powstaje tkanina?”, „Niech będzie światło, czyli jasno o fotonach i laserach”, „Jak liczy komputer?”, „Jak jedzie samochód?”. Ponadto uczestniczyli w koncercie fortepianowym, zwiedzili od kuchni Studenckie Radio „Żak” i uniwersytecką bibliotekę.
Dyrekcja ZSS nr 3 jest wdzięczna Annie Janickiej - organizatorce uniwersytetu dziecięcego, za to, że umożliwiła zaszczepienie w dzieciach pasji do zdobywania wiedzy z różnych dziedzin nauki. Wspólnie wykonaliśmy pamiątkową fotografię a w dowód wdzięczności uczniowie przekazali lalkę w opoczyńskim stroju ludowym.
Chcemy się pochwalić, że zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w zajęciach na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym również w semestrze letnim. Grupa „małych studentów” - licząca tym razem 31 osób - uczestniczyć będzie w roku akademickim 2009/2010 w pięciu wykładach i czterech spotkaniach praktycznych w terminie od 6 lutego do 29 maja. Prezentujemy tytuły wykładów i wykładówców : „Dlaczego samolot lata?” – prof. dr hab. inż. Jan Krysiński, „Jak powstaje papier?” – prof. zw. dr hab. Inż. Kazimierz Przybysz, „Co powinieneś robić, aby pozostać zdrowym” - prof. dr hab. n. med. Paweł Górski, „Pokaż niewidomemu świat” – dr hab. Inż. Paweł Strumiłło, „Budynki duże i małe, nowoczesne i stare, co kryją w sobie?” – mgr inż. Iwona Szer.
Tak jak w semestrze zimowym uczniowie poznają teorię z wymienionych dziedzin, którą będą mogli przełożyć na działania praktyczne pozwalające rozbudzić zainteresowania poruszaną problematyką.


Anna Pręcikowska-Skoczylas   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »