Strzelecki i Wojciechowski w czołówce

Szachy

W sobotę, 13 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XV Memoriał im. Jana Wijaczki w szachach. Do rywalizacji przystąpiło 60 szachistów i szachistek z całej Polski, w tym trzech seniorów z gminy Opoczno.
Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut na partię dla zawodnika.
Bardzo dobre wyniki zanotowali dwaj reprezentanci ziemi opoczyńskiej ? Jerzy Strzelecki i Mieczysław Wojciechowski, którzy uplasowali się w czołowej dziesiątce. Zwycięzcą zawodów został Rafał Kolwaczyk ze Starzenic koło Wielunia.

10. Paweł Flis (Łódź) ? 6 pkt

W przypadku jednakowego dorobku punktowego o kolejności decydowały punkty pomocnicze, tzw. buchholz.
Szachiści z miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymali puchary i gratyfikacje pieniężne. Zawodnicy, którzy zajęli pozycje od czwartej do dziesiątej, odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Najstarszym uczestnikiem zawodów był 80?letni Tadeusz Sulmowski z Tomaszowa Mazowieckiego. Turniej sędziował tomaszowianin Grzegorz Dmuchowski.
Kolejna duża impreza szachowa z udziałem zawodników z opoczyńskiego odbędzie się w maju w Bełchatowie.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.