tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Strzał w dziesiątkę

 Kinga Snochowska i Adam Pyzik w trakcie pokazów dla gimnazjalistów


14 stycznia młodzież z Sekcji Strzelectwa Sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odebrała w Pabianicach dyplomy i puchary za sukcesy w Szkolnej Lidze Strzeleckiej sezonu 2009/2010

Przypomnijmy, że Drzewica dominowała w kategorii strzelań z karabinu sportowego z odległości 10 metrów. Trzech pierwszych zawodników – Tomasz Kwiecień, Michał Grudziecki i Adam Pyzik – obsadziło podium w rywalizacji indywidualnej, a sekcja z ZSP zajęła drugie miejsce w rywalizacji zespołowej województwa łódzkiego.
W bieżącym roku szkolnym drzewiccy strzelcy również trafiają w cel. Na półmetku rozgrywek sezonu 2010/2011 Szkolnej Ligi Strzeleckiej plasują się w czołówce.
– Ten rok jest bardzo obiecujący. Prowadzimy w rywalizacji drużynowej, wyprzedzając sekcje z Bełchatowa i Pabianic. W ubiegłym roku przegraliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej 24 punktami. Obecnie na półmetku ligi wyprzedzamy konkurentów 76 punktami – mówi Radosław Smolarek, instruktor sportów strzeleckich w drzewickim liceum.
Wielkie nadzieje wiąże się ze startami Patryka Grudzieckiego z III klasy policyjnej w konkurencji pistoletu pneumatycznego (Ppn–10). Patryk zajmuje obecnie trzecie miejsce. Jacek Czyżewski (I klasa policyjna) plasuje się obecnie na miejscu drugim a Michał Grudziecki (II klasa Technikum Informatycznego) na pozycji siódmej w rywalizacji karabinowej (Kpn–10).
– Młodzież może uczestniczyć w zawodach dzięki dofinansowaniu kosztów przejazdów do Pabianic, które pokrywa Zarząd Powiatu. Nasza sekcja pozyskała także wsparcie finansowe na zakup profesjonalnego karabinu i pistoletu sportowego od Ryszarda Waśkiewicza, właściciela firmy Gasterm – dodaje instruktor. – Za udzieloną pomoc serdecznie wszystkim dziękujemy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (709) z dnia 11 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »