tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Strażnicy bezpieczeństwa

 
Straż Miejska w Opocznie rozpoczęła realizację programu profilaktycznego dla dzieci.

Program skierowany jest do uczniów klas 0–III szkół podstawowych działających na terenie gminy Opoczno. Dotyczy przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym – nie tylko w drodze do szkoły, ale również w okresie wolnym od zajęć szkolnych. To ważne szczególnie teraz, kiedy wielkimi krokami zbliżają się wakacje.
Spotkania z uczniami zainaugurowano w środę, 12 maja. Prowadzi je funkcjonariuszka Anna Wijata, która wspólnie z komendantem Straży Miejskiej Zbigniewem Badowskim przekazuje dzieciom wiele cennych informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz specyfiki pracy strażników. Uczniowie otrzymują gadżety odblaskowe z logo Straży Miejskiej i edukacyjne gry o tematyce bezpieczeństwa zakupione z budżetu gminy. Mają również okazję poznać wyposażenie radiowozu, który dojeżdża przed zakończeniem zajęć.
Spotkania cieszą się wielkim zainteresowaniem dzieciaków, a ich pamiątką są zdjęcia z panią strażnik, czego najlepszym przykładem ta fotografia wykonana w Szkole Podstawowej w Bielowicach.
Program profilaktyczny będzie realizowany do połowy czerwca. A na jesieni Straż Miejska chce przeprowadzić kolejny cykl spotkań w szkołach.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »