tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam wóz ciągnikowy, tel 668 197 ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Białaczów

 Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów pomaga powodzianom

 

Już od trzech tygodni mieszkańcy gminy Białaczów zbierają dary dla powodzian.
Zorganizowana przez SPiRGB akcja „Pomoc dla powodzian” trwa od 3 czerwca i będzie kontynuowana do 30 czerwca. Prowadzona w czterech formach.
Pierwsza zbiórka pieniędzy, zorganizowana wspólnie z parafią św. Jana Chrzciciela, odbyła się podczas procesji Bożego Ciała. Zebrano wówczas 1002,24 zł. Można wpłacać pieniądze na konta: 68 8992 0000 0032 8410 2000 0010 z dopiskiem „Dla powodzian” lub w Gminnej Bibliotece Publicznej na dowód wpłaty. Zebrana w ten sposob kwota zostanie zagospodarowana na zakup środków czystości i pościeli dla powodzian.
We wszystkich sklepach na terenie całej gminy zostały wystawione „Kosze dla powodzian”, do których mieszkańcy składają suche i długoterminowe artykułu spożywcze i chemiczne. Akcja ta kończy się już 26 czerwca (sobota) Od godziny 9.00 wszystkie dary złożone w koszach będą zbierane i tego samego dnia odwiezione dla powodzian. Mieszkańcy, którzy chcą przekazać czystą, nie zniszczoną, zapakowaną w karton odzież, pościel, ręczniki itp. mogą tego dnia przynieść do najbliższego sklepu na terenie gminy.
Kolejną formą pomocy dla powodzian jest zbiórka zboża we wszystkich sołectwach, która odbędzie się 3 lipca (sobota) również od godziny 9.00 w następującej kolejności: Zakrzów, Skronina, Sędów, Petrykozy, Kuraszków, Tarczówek, Parczów, Węglany, Miedzna Drewniana, Żelazowice, Radwan, Ossa, Sobień, Białaczów. Wszyscy ofiarodawcy proszeni są o wystawienie worków ze zbożem przed swoją posesję. Tego samego dnia zboże zostanie odwiezione do powodzian.
W takiej samej kolejności będą zbierane dary ze sklepów na terenie gminy.
Decyzją zarządu SPiRGB gmina, której zostaną przekazane wszystkie dary to Dwikozy koło Kielc. Na przeprowadzenie akcji „Pomoc dla powodzian” stowarzyszenie uzyskało zgodę i decyzję władz lokalnych. Protokół z przeprowadzonej akcji będzie udostępniony w gablocie i na stronie internetowej stowarzyszenia oraz w lokalnej prasie.
Zarząd SPiRGB dziękuję wszystkim, którzy nie są obojętni na los drugiego człowieka.


Teresa Długowolska   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »