tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Stawowa będzie jak nowa

 Po lewej stronie drogi powstanie chodnik i ścieżka rowerowa


Po przebudowie ulicy Stawowej nad staw prowadzić będzie półkilometrowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową

Jedną z największych inwestycji, które znalazły się w znowelizowanym budżecie gminy, jest rozbudowa ulicy Stawowej. Planowany remont stanowi część dużego zadania przyjętego przez Urząd Gminy i Miasta pn. „Aktywizacja terenów przemysłowych i rekreacyjnych poprzez budowę i rozbudowę układu komunikacyjnego w mieście Drzewica”.
Jak czytamy w opracowaniu technicznym wykonanym przez PPHU Tantal z Łodzi, przebudowa spowoduje m.in. stworzenie dogodnych warunków dojazdu w rejon zbiornika, poprawi bezpieczeństwo ruchu, zwłaszcza pieszo–rowerowego oraz przystosuje jezdnię do przyjęcia ruchu samochodów ciężarowych, umożliwiając tym samym dojazd do terenów przemysłowych.
Inwestycja będzie prowadzona na odcinku od skrzyżowania z ulicą Staszica do stawu. Łączna długość wynosi 532 m. Zakres rzeczowy obejmuje poszerzenie drogi z pięciu do sześciu metrów, natomiast między ulicą projektowaną za blokiem nr 1 na osiedlu Bolesława Chrobrego a ulicą Przemysłową (około 120 m) do siedmiu metrów. To właśnie ten fragment zostanie przystosowany do ruchu samochodów ciężarowych. Poszerzenie planowane jest od południowej strony jezdni.
Istniejąca nawierzchnia będzie wyrównana warstwą z masy mineralno–asfaltowej o zmiennej grubości, na którą zastanie położona 4–centymetrowa warstwa ścieralna. Na szerszym odcinku warstwę wyrównawczą pokryje podbudowa z betonu asfaltowego o grubości 8 cm oraz 5–centymetrowa warstwa ścieralna z betonu asfaltowego.
Projektant przewidział także wykonanie chodnika oraz ścieżki rowerowej o łącznej szerokości czterech metrów na długości całego odcinka. Ciąg zostanie zbudowany z kostki brukowej na podsypce cementowo–piaskowej i podbudowie z gruntu stabilizowanego cementem. Nowy chodnik szeroki na dwa metry powstanie również na odcinku około 210 metrów po stronie osiedla Bolesława Chrobrego.
Dodajmy, że przetarg na realizację inwestycji został już ogłoszony. Oferty można składać do 7 kwietnia. Termin wykonania zadania ustalono na 31 sierpnia.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »