tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Startowali u Mai Włoszczowskiej

 
Kolarstwo górskieNa trasie Szymon Białas


W minioną sobotę kolarze ze Sławna wzięli udział w drugiej serii Akademickiego Pucharu Polski MTB w Przesiece. Wszyscy pojechali bardzo dobrze zajmując miejsca na podium. W rywalizacji juniorek młodszych zwyciężyła Maria Ziółkowska, a trzecia była Paulina Rybińska. Maksymilian Jędrzejczyk zajął trzecie miejsce w wyścigu juniorów młodszych.
Zwycięstwami naszych kolarzy zakończyły się wyścigi juniorów. Wśród dziewcząt wygrała Marta Turoboś a w gronie chłopców najszybszy był Szymon Białas. Na najwyższym stopniu podium stanęła w kategorii młodzieżowej U–23 tegoroczna maturzystka Agnieszka Rek, która pojechała na zawody między egzaminami maturalnymi.
Jeszcze w sobotę na zaproszenie Mai Włoszczoskiej kolarze pojechali do Jeleniej Góry, by wystartować w wyścigach sprinterskich pań. W wyścigu eliminacyjnym do szesnastki awansowały Marta Turoboś jako piąta i Agnieszka Rek jako dziesiąta. W wyścigu 1/16, w którym startowały cztery kolarki Marta Turoboś wywalczyła 2. miejsce i awansowała do 1/8 finału. Agnieszka Rek była trzecia i odpadła z rywalizacji. W wyścigu 1/8 Marta miała pecha – złapała gumę i ukończyła wyścig na trzecim miejscu nie awansując do finału. W małym finale, w którym kolarki walczyły o miejsca od piątego do ósmego, znowu złapała gumę – tym razem dwukrotnie – i została sklasyfikowana na ósmej pozycji.
W niedzielę w Jeleniej Górze odbyły się międzynarodowe wyścigi Maja MTB Race, w których nasi kolarze nie zdołali wywalczyć miejsc na podium. Największą na to szansę miała Marta Turoboś, która przewodziła stawce w wyścigu juniorek. Jednak Jelenia Góra okazała się pechowa dla Marty. I w tym wyścigu dopadł ją pech. Na zjeździe spadł łańcuch, który zakleszczył się między szprychami a kasetą. Zawodniczka musiała wycofać się z wyścigu. By usunąć defekt trener Przemysław Gierczak musiał zdjąć kasetę i wyciągnąć łańcuch.
W wyścigu juniorek młodszych Maria Ziółkowska zajęła piąte miejsce a Paulina Rybińska szóste. Junior młodszy Maksymilian Jędrzejczyk zajął odległe 24. miejsce. Wysokie dziewiąte miejsce wywalczył junior Szymon Białas, który w gronie Polaków był czwarty. W wyścigu nie wystartowała Agnieszka Rek, która wróciła do domu, by przygotowywać się do egzaminów maturalnych.
W najbliższy weekend kolarze wystartują w pierwszej edycji Grand Prix MTB w Bielawie.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »