Srebrny medal Łucji Wiktorowicz

Mistrzostwa Polski w biegach górskich

Zawodnicy, sztab szkoleniowy i sponsorzy dzięki, którym start w MP został zrealizowany

W sobotę, 14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie. W stawce 32 ekip z całego kraju znajdowali się zawodnicy LUKS Ekonomik, działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Impreza w Ustrzykach była dla nich głównym celem sezonu.
Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, kiedy to dwa dni przed wyjazdem jeden ze sponsorów odmówił wypożyczenia auta. Start opoczyńskich biegaczy stanął pod znakiem zapytania, jednak starania trenera Jacka Wojtarka nie poszły na marne. Udało się wypożyczyć inne auto, jeden z właścicieli stacji benzynowych zasponsorował paliwo, a kolejny przedsiębiorca pokrył część kosztów zakwaterowania. Dzięki temu wyjazd doszedł do skutku.
Dla naszych biegaczy był to debiut w tak prestiżowej imprezie. Jako pierwszy z opoczyńskich biegaczy wystartował Dominik Sroka w kategorii chłopców starszych. Zmagania na dystansie 1 km zakończył na wysokim siódmym miejscu.
Po chłopcach do rywalizacji na 1 km przystąpiły dziewczęta. W tej samej kategorii wiekowej pobiegły trzy reprezentantki Opoczna. Po pasjonującym biegu drugie miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła Łucja Wiktorowicz, ulegając jedynie zawodniczce gospodarzy, Annie Ziębikiewicz. Na miejscu szóstym bieg ukończyła Daria Leśniewska a na jedenastym Natalia Białek.
W kategorii młodziczek w biegu na 1500 metrów Emilia Białek wywalczyła piętnaste miejsce. a w gronie młodzików Adrian Sroka dotarł do mety na miejscu 26.
W najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej juniorów młodszych ? na dystansie 4 kilometrów znakomicie spisał się Szymon Wiktorowicz. Finiszował na dziewiątej pozycji.
Występ opoczyńskich biegaczy należy zaliczyć jako bardzo udany.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.