Srebrny medal Sławka Kuca

Lekkoatletyka

23 marca na terenach rekreacyjnych kompleksu Miłosna w Kwidzyniu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych. W zawodach rozgrywanej na dystansie 3 kilometrów wzięło udział trzech biegaczy UMLKS Pegaz przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie: Sławomir Kuc, Mateusz Stępniak i Michał Molin.
Do rywalizacji o medale przystąpiło ponad stu młodych biegaczy. Rewelacyjnie od startu spisywał się Sławomir Kuc (na zdjęciu), który biegł w ścisłej czołówce. Pozostali nasi zawodnicy plasowali się w połowie stawki.
Zwycięzcą został ostatecznie biegacz gospodarzy, Zbigniew Jost (KKL Rodło Kwidzyn) ? czas 8,07. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Kuc z czasem 8,13, zdobywając srebrny medal. Trzecie miejsce zajął Radosław Russ (8,14) z KS Wda Świecie.
Dla Sławka Kuca jest to już drugi medal Mistrzostw Polski w tym roku, po srebrze w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 2000 metrów. Gratulujemy!
Dwaj pozostali biegacze Pegaza zajęli dalsze miejsca. Mateusz Stępniak linię mety przekroczył jako 38. Michał Molin miał na trasie kłopoty zdrowotne i ukończył bieg na 89. pozycji.