tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Srebrne sztylety

 

Wystarczyło kilka zaledwie cieplejszych chwil, odrobinę słońca i na większości dachów pojawiły się sople, a wraz z nimi śmiertelne zagrożenie dla przechodniów. W chwili, gdy taki ostro zakończony kawał lodu spadnie na głowę pieszej osoby, może spowodować bardzo poważne urazy. Dlatego też jak najszybciej trzeba usunąć te „srebrne sztylety”. W tym celu najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, a gdy go nie ma w pobliżu - samemu je strącić. O ile nie ma problemu przy parterowych domach, gdzie do pozbycia się sopli wystarczy długi drąg, to sprawa się komplikuje w przypadku wyższych konstrukcji. Nie uda się nam wykonać tego zadania w pojedynkę - ktoś musi być (zabezpieczony liną!) na dachu, ktoś inny w tym czasie powinien dopilnować na dole, by nikt nie przechodził, by uniknąć wypadku.
Przypominamy, że każdy gospodarz domu jest odpowiedzialny za stan chodnika wzdłuż posesji i bezpieczeństwo na nim. Nie wystarczy więc usunąć nadmiar śniegu i posypanie lodu piaseczkiem, skoro na głowę może się zwalić z dachu śnieżno-lodowa czapa lub kilkukilogramowy sopel. Przypominamy też, że w razie wypadku możemy być pociągnięci do odpowiedzialności na drodze cywilnej i możemy płacić wielotysięczne odszkodowania. Lepiej więc zapobiegać takim sytuacjom.
Mimo wszystko ostrzegamy pieszych przed grożącym im niebezpieczeństwie. Lepiej nie chodzić lub nie stać w pobliżu zimowych dachów. Radzimy też unikać parkowania w takich miejscach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (653) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »