tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Sprzątali, choć nie śmiecili

 

Jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata ? Polska 2011 pod hasłem ?Lasy to życie ? chrońmy je?. W ramach akcji wysprzątaliśmy teren lasu januszewickiego od drogi krajowej nr 12 do leśniczówki oraz wokół leśniczówki. Akcja rokrocznie przebiega w ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Opoczno, które funduje kiełbaski i napoje, opiekuje się akcją, przygotowuje prelekcję na temat lasu i jego mieszkańców oraz organizuje ognisko i upominki dla wszystkich uczestników. Darmowy przejazd w obie strony jak co roku zapewniony mieliśmy dzięki uprzejmości prezesa MPK w Opocznie. Zebraliśmy 30 worków śmieci i ubolewamy, że co roku jest tych śmieci tak dużo. Nasi uczniowie powrócili zadowoleni, że mogli spożytkować swoją energię w tak szczytnym celu. Akcję przygotowali nauczyciele: Joanna Bogusz?Wijata oraz Anna i Stanisław Balcerakowie.

* * *
W Brudzewicach
16 września grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brudzewicach wraz z wychowawcami sprzątała lasy na terenie Nadleśnictwa Opoczno, leśnictwa Bielawy ? Grabiny. Akcja została przeprowadzona przy współpracy myśliwych z koła łowieckiego ?Diana? w Warszawie. Wspierał ją również przedstawiciel Straży Łowieckiej w Łodzi.
Likwidacja dzikich wysypisk śmieci w lasach to jedno z wielu zadań, jakie przyjęli uczniowie brudzewickiej szkoły w ramach realizacji programu ?Ożywić pola?. Głównym koordynatorem programu jest myśliwy Adam Szewczyk.
Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Przydzielone rewiry leśne uczniowie sprzątali z wielkim zaangażowaniem. Przy okazji uczestnicy akcji poszerzali swoją wiedzę o lesie jako całym ekosystemie.
Na zakończenie myśliwi zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Odbyła się pogadanka na temat segregacji śmieci w gospodarstwie domowym oraz konkursy z nagrodami dla uczniów z zakresu ochrony środowiska. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek oraz materiały informacyjne Fundacji Nasza Ziemia.Po sprzątaniu był czas na regenerację


W Brudzewicach sprzątanie połączono ze szkoleniem


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »