tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Sprawdzian formy kolarzy

 

W niedzielę, 28 marca w Białogonie koło Kielc odbyły się mistrzostwa Polski mastersów w kolarstwie przełajowym. Dodatkowo zorganizowano wyścigi dla młodzieży.
Do udziału w wyścigach młodzieżowych organizatorzy zaprosili zawodników Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno. Trener Przemysław Gierczak chętnie skorzystał z zaproszenia i pojechał na zawody z grupą dziesięciu kolarzy, by sprawdzić ich aktualną formę przed wyjazdem na obóz sportowy. Zawodnicy ze Sławna spisali się bardzo dobrze, potwierdzając tym samym, że okres przygotowawczy do sezonu przepracowali sumiennie.
W kategorii juniorów drugie miejsce wywalczył Szymon Białas. Na drugim stopniu podium stanęła również Marta Turoboś, dla której był to pierwszy start w kategorii juniorek w kolarstwie górskim MTB.
Dwa miejsca na podium wywalczyły juniorki młodsze zwyciężyła - Paulina Rybińska a trzecie miejsce zajęła Maria Ziółkowska. Na czwartym miejscu uplasował się junior młodszy Maksymilian Jędrzejczyk. W wyścigu młodziczek czwarte miejsce zajęła Agata Ziółkowska. W najliczniej obsadzonym wyscigu młodzików zdecydowanie zwyciężył Marceli Bogusławski, Michał Kalinowski był piąty, Szymon Wiktorowicz ósmy, Kamil Wróbel dziewiąty.
We wtorek, 14 zawodników LKK LUKS Sławno wspólnie z trenerem wyjedzie na dwutygodniowy obóz w Góry Świętokrzyskie. Obóz został sfinansowany przez Łódzką Federację Sportu i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. W czasie zgrupowania kolarze wezmą udział w dwóch wyścigach szosowych w Kłomnicach i Strzelcach Krajeńskich.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »