tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Sprawdzą i odpowiedzą

 

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim poprowadzi czynności wyjaśniające w sprawie możliwości przekroczenia uprawnień przez przełożonych policjantki z opoczyńskiej KPP. Jak się dowiedziliśmy, doniesienie złożył jej lekarz pierwszego kontaktu.
Wspomniana policjantka od pewnego czasu skarży się na rozstrój nerwowy wywołany jej sytuacją zawodową. Rzecznik prasowy KWP asp. Radosław Gwis napisał nam, że funkcjonariuszka została przeniesiona na równorzędne stanowisko z pionu prewencji do pionu dochodzeniowo-śledczego właśnie z uwagi na orzeczenie lekarskie. Ze służby w zespole ds. wykroczeń trafiła więc za biurko, więc nie ma mowy o wzroście zagrożenia jej zdrowia.
Od rozkazu przeniesienia odwołała się a Komendant Wojewódzki Policji ma czas na rozpatrzenie tego odwołania do 16 listopada. Tak długi okres związany jest z dużą ilością dodatkowych pism przesyłanych przez tę funkcjonariuszkę do KW. Jak nam powiedział były komendant powiatowy policji, inspektor Garbiel Olejnik znaczna część decyzji dotyczących warunków pracy owej policjantki, była konsultowana z lekarzami kliniki MSWiA w Łodzi.
Dopóki jednak nie ma decyzji komendanta wojewódzkiego w sprawie odwołania dopóki nie zakończą się czynności prokuratorskie, nie ma co sprawy komentować.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »