tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sławno

 Spotkanie z sołtysami

 

24 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sławnie odbyło się spotkanie z sołtysami. Głównym tematem było omówienie spraw związanych z organizacją tegorocznych dożynek gminnych, które odbędą się 5 września. Wójt Tadeusz Wojciechowski poinformował, że tegoroczne gminne święto plonów połączone zostanie z imprezą plenerową pn. „Spotkanie z folklorem i kuchnią staropolską”, realizowaną z projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kapitał Ludzki. Przedstawiając szczegółowy program wójt zapewnił, iż tradycyjnie dla mieszkańców gminy Sławno zapewniono szereg atrakcji, wśród nich występ kabaretu OT.TO oraz zespołu „Fanatic”. Podczas dożynek gminnych podsumowany zostanie konkurs na „Najładniejsze stoisko”, w którym zadeklarowało udział 22 wystawców. Omawiając zasady organizacyjne konkursu wójt nawiązał do ubiegłorocznych dożynek gminnych, kiedy to wystawcy wykazali się niezwykłą pomysłowością wystroju stoisk oraz przygotowaniem różnorodnych tradycyjnych potraw ludowych.
W dalszej części spotkania wójt omówił najważniejsze sprawy społeczno–gospodarcze realizowane przez gminę, tj. przebieg robót związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, modernizację dróg dojazdowych oraz budowę świetlicy wiejskiej w Antoniówce. Gmina Sławno realizuje również szereg projektów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym z nich jest projekt p.n. „Wsparcie na starcie – trzy przedszkola w gminie Sławno”. Wójt poinformował, że 30 sierpnia dobiega końca pierwsza edycja projektu. W jej wyniku w trzech punktach przedszkolnych: Celestynowie, Kunicach oraz Kozeninie bezpłatnie naukę i opiekę pobierało 75 dzieci. Obecnie zakończono nabór do drugie edycji, która trwać będzie od 1 września 2010 r. do 31 lipca 2011 r.
Na zakończenie spotkania z sołtysami wójt podziękował wszystkim mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w akcję pomocy dla powodzian. Dary z gminy Sławno trafiły do najbardziej poszkodowanych rolników z pięciu sołectw dotkniętych powodzią w województwie świętokrzyskim. W odpowiedzi na deklaracje sołtysów o dalszej pomocy, wójt zapewnił, iż po otrzymaniu informacji od mieszkańców o zbiórce darów, gmina niezwłocznie podejmie dalsze działania koordynacyjne, aby transporty płodów rolnych trafiły do tych, którzy niejednokrotnie w wyniku żywiołu utracili cały dorobek swojego życia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (685) z dnia 27 Sierpnia 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »