tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Spotkanie z balladą

 (foto Remish)W sobotę, 17 września w klubokawiarni ?Metro Cafe? odbyło się ?Spotkanie z balladą?. Już po raz czwarty Łukasz Nowak ?Ziutu? zabrał, wraz ze swą gitarą, opocznian w świat piosenek Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy, Włodzimierz Wysockiego i innych. Podobnie, jak podczas poprzednich spotkań, tak i tym razem sala wypełniona była po brzegi. Rozpoczął od utworów wschodnich artystów. Pierwszą balladą zaprezentowaną przez ?Ziuta? była ?Aleksander Siergiejewicz Puszkin? Bułata Okudżawy. Wykonał również ?Balladę amerykańskiego żołnierza?, ?Żołnierskie buty? wymienionego wyżej autora. Następnie zaprezentował publiczności utwory polskich wykonawców. Obecni na sali usłyszeli takie piosenki jak: ?Wszystko o mężczyźnie? Mariana Załuckiego, ?Ze świata czterech stron? Agnieszki Osieckiej, ?Palto, palto załóż wreszcie? oraz ?Polsko?ruska madonna? grupy ?Bez Jacka?.
Podczas koncertu Łukasza wspomagał Piotr Wasilewski ?Wasyl?, grając na flecie i śpiewając. Artysta wyraził nadzieję, że następnym razem na scenie ?Metra? zagości wraz ze swym zespołem ?Caryna? i będą wykonywać utwory własnego autorstwa.
Łukasz Nowak ?Ziutu? urodził się w styczniu 1988 roku w Opocznie. Jego domem rodzinnym są Petrykozy. Związany jest z wieloma środowiskami studenckimi i artystycznymi z całej Polski. Jest poetą, tekściarzem i bardem. Założył grupę ?Caryna?, której jest liderem i wokalistą. Studiuje filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Gra ballady, które tworzy sam, w repertuarze ma także utwory innych twórców. Obecnie tworzy i mieszka w Łodzi. O sobie mówi, że: W życiu najpierw słucham, potem piszę i dopiero mówię. Najchętniej piosenkami.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »