tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Spotkanie w leśniczówce

 

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Januszewicach zorganizowali w piątek, 17 czerwca ognisko połączone z wycieczką po ścieżce edukacyjnej w leśnictwie Januszewice.
Przewodnikiem grupy był leśnik?pasjonat Henryk Małachowski, który wykazał się szeroką wiedzą przyrodniczą i historyczną. Zaznajomił on dzieci z aktualnymi zagrożeniami w lesie: żmijami i kleszczami oraz wyjaśnił, jak się przed nimi chronić, np. że należy unikać podszytu leśnego, gdzie są siedliska kleszczy.
Ścieżka przyrodniczo?leśna spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Leśniczy oraz towarzyszący mu stażyści zapoznali słuchaczy ze swoją pracą polegającą m.in. na pielęgnacji lasu i przebudowie drzewostanu. Opowiedzieli też wiele ciekawostek i cierpliwie odpowiadali na wszystkie zadawane pytania. Dzięki umieszczonym na początku ścieżki tablicom zwiedzający mogli przypomnieć sobie takie pojęcia jak: dokarmianie zwierzyny, wypalanie traw czy ochrona lasu przed owadami.
Po tradycyjnej kiełbasce przy ognisku, dzieci spędzały czas bardzo aktywnie, biorąc udział w różnych konkurencjach o charakterze ekologicznym, np. slalom między drzewami, rzut szyszką do celu itp. Atrakcją były podchody, podczas których musieli wykonać dużo zadań związanych z lasem.
Wspólne pobyt w leśniczówce okazał się wspaniałą imprezą integracyjną zarówno dla rodziców, dzieci i nauczycieli.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »