tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Spotkanie opłatkowe z kombatantami

 

We wtorek, 21 grudnia spotkanie opłatkowe zorganizowało koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Opocznie. Uroczystość z udziałem samorządowców, przedstawicieli lokalnych instytucji, księży i członków związku odbyła się w MDK.
Wszystkich przybyłych gości powitał mjr Bernard Kłodawski. W swoim wystąpieniu przedstawił on historię polskiej tradycji łamania się opłatkiem. Przypomniał także nazwiska tych członków związku, którzy odeszli już na zawsze. Ich pamięć została uczczona minutą ciszy.
Część opłatkową spotkania czytając fragment Pisma św. otworzył ksiądz proboszcz Jan Serszyński. Po nim z życzeniami do zebranych zwrócił się kapelan koła, ksiądz Mieczysław Głogowski. Dzieląc się opłatkiem zebrani życzyli sobie przede wszystkim zdrowia i jeszcze wielu podobnych uroczystości w nie zmienionym gronie.
Nie zabrakło także części artystycznej. Świąteczny program zaprezentowała młodzież z Koła Teatralnego działającego w ZSP nr 1. Młodzież do występu przygotowały nauczycielki języka polskiego Izabela Kowalczyk i Jolanta Studnicka.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, przy dźwięku kolęd i wspólnym poczęstunku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »