tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Spotkanie bibliotekarzy

 
We wtorek, 16 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie bibliotekarzy z terenu powiatu, zorganizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek

Placówka na prowadzenie tego typu spotkań pozyskała mikrogrant "Podaj dalej" w wysokości tysiąca złotych, który ma być przeznaczony na pokrycie kosztów co najmniej czterech spotkań. Jedno z nich powinno mieć charakter wirtualny tzn., że powinno być zorganizowane za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów internetowych. Podczas spotkań biblioteka wiodąca, jaką jest MBP, ma przekazywać bibliotekom partnerskim, a więc placówkom w Sławnie, Żarnowie i Aleksandrowie, wiedzę zdobytą podczas wielu szkoleń, przeprowadzonych w ramach PRB, a także wymianie doświadczeń, zacieśnianiu współpracy i planowaniu wspólnych przedsięwzięć.
W ramach programu w placówce gościła Małgorzata Cegiełko, instruktorka Biblioteki Wojewódzkiej oraz koordynatorka Programu Rozwoju Bibliotek, która opowiedziała m.in. o otoczeniu prawnym bibliotek publicznych. Drugą część poprowadziła Krystyna Brodowska, była dyrektorka Biblioteki Wojewódzkiej w Sieradzu i prekursorka komputeryzacji bibliotek w województwie łódzkim, która opowiedziała m.in. o portalach internetowych dla bibliotek i bibliotekarzy. Bibliotekarki miały okazję popytać w sprawie statutu bibliotek, czy też prawa autorskiego i możliwości projekcji w swoich placówkach filmów, czy też bajek dla dzieci.
Po wykładach każdy z bibliotekarzy powinien umieć założyć profil internetowy danej placówki. Przy okazji rozmawiano także o dokumentach, które powinny się znaleźć w bibliotekach gminnych. Ustalono terminy kolejnych trzech spotkań, a także ich tematykę. Kolejne zaplanowano na 4 czerwca w bibliotece w Gawronach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »