tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Spotkanie autorskie

 

W piątek, 5 lutego w klubie „Bartek” mieszczącym się w MDK odbyło się VI spotkanie autorskie Ireny Plucińskiej „Sercem pisane”. Na początku spotkania Irena Plucińska przywitała wszystkich, po czym przeczytała swój wiersz poświęcony pamięci tragicznie zmarłego ks. dziekana Jana Wojtana. Wyrażał on tęsknotę i prośbę wzniesioną do Boga, o przyjęcie go w poczet świętych. Recytowane na wieczornym spotkaniu wiersze opoczyńskiej artystki, poruszały zagadnienia różnych rodzajów miłości - do Boga, matki, domu rodzinnego, bliskiej osoby, przyrody i świata. Muzycznym ich dopełnieniem, była gra i śpiew Anny Kubickiej.
Oprócz samej autorki, utwory liryczne przedstawiała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w składzie: Urszula Dzianach, Patrycja Babicka, Milena Dębkowska, Anna Kowalska, Żaneta Kowalczyk, Monika Krawczyk, Krystian Pancer, Angelika Nowak.
Na wieczorku zaprezentowano m.in. wiersze: „Miłość i szczęście”, „Ja Ciebie kocham”, „Tam gdzie kwitną jaśminy”, „Otwórz mnie”, „Trudne dni”, „Tworzymy siebie”, „To dopiero zmierzch”. Nie zabrakło także poezji śpiewanej, czym zajmuje się z dużym powodzeniem pani Irena.
Klub „Bartek” w ten piątkowy wieczór, wypełnił się po brzegi zwolennikami twórczości Ireny Plucińskiej, wyróżniajacej się na tle opoczyńskich poetów mnogością napisanych utworów. Poetka w znakomity sposób operuje słowem pisanym, dlatego niezwykle szybko wprowadziła zebranych w atmosferę zadumy i refleksji. Na wielu twarzach malowało się wzruszenie, które dla autorki stanowiło chyba największą pochwałę i nagrodę.
Spotkanie z poezją Ireny Plucińskiej dowiodło po raz kolejny, że miłość niejedno ma imię, że w całym naszym życiu spotykamy różne rodzaje miłości, i tylko od nas zależy czy zdołamy ją rozpoznać.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »