tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Sportowe otwarcie w Żarnowie

 
We wtorek, 25 czerwca w Żarnowie odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu boisk sportowych wybudowanych w ramach programu "Moje boisko ? orlik 2012"

Oficjalna część uroczystości odbyła się w hali sportowej gimnazjum. Tradycyjnie rozpoczęto ją od powitania gości, wśród których zasiedli gen. Stanisław "Burza" Karliński, reprezentująca posłankę Elżbietę Radziszewską Aneta Kowalska, wicemarszałek Sejmiku Województwa Łódzkiego, Artur Bagieński, przedstawiciele władz i instytucji powiatowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.
Powitawszy gości wójt Nawrocki opowiedział zgromadzonym o samym obiekcie. Intensywne prace przy budowie kompleksu boisk sportowych prowadzone były rok temu. Nieoficjalnie oddano kompleks do użytku w marcu tego roku. Jak zapewniał włodarz obiekt jest stale wykorzystywany ? odbywa się na nim wiele imprez sportowych, a mieszkańcy korzystają z niego czasem do późnych godzin wieczornych. Jego funkcjonowanie w ostatnim okresie zaburzyły nawałnice, w wyniku których znajdująca się tuż przy ogrodzeniu skarpa osunęła się, zalewając błotem część płyty boiska.
Na obiekt składają się dwa boiska oraz zaplecze. Boisko piłkarskie ma wymiary 30x62 m i nawierzchnię z trawy syntetycznej. Boisko wielofunkcyjne, o wymiarach 19,1x32,1 m ma nawierzchnię poliuretanową. Jest przeznaczone do piłki koszykowej, siatkowej i tenisa ziemnego. Oba zostały ogrodzone i oświetlone. Obok powstało też funkcjonalne zaplecze: budynek sanitarno?szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2, w którym znajdują się: magazyn, cztery szatnie, pomieszczenia higieniczno?sanitarne (w tym jedna łazienka dla osób niepełnosprawnych), a także pomieszczenie dla gospodarza obiektu i trenera środowiskowego. Wokół wykonane zostały chodniki z kostki brukowej. W przyszłości planuje się dodatkowo budowę trybun.
Gmina otrzymała na tę inwestycję dużą dotację z zewnątrz, wykładając z własnej kasy tylko 20% wartości zadania. Budowa żarnowskiego orlika kosztowała 1,012 mln zł. Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki stanowiła 47% kosztów (485 tys. zł), a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego ? kolejne 33% (333 tys. zł). Gmina wyłożyła około 200 tys. zł. Nic więc dziwnego, że realizacji inwestycji gratulowali władzom gminy przybyli goście, którzy na dobry początek podarowali uczniom kilkanaście piłek, życząc wielu sukcesów sportowych. List gratulacyjny, odczytany w trakcie uroczystości, wystosowała minister sportu i turystyki, Joanna Mucha. Jak wspomniał wicemarszałek Bagieński, żarnowski orlik jest szóstym takim obiektem na terenie powiatu opoczyńskiego i jednocześnie 169. w województwie łódzkim. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości przeszli na teren orlika, uczniowie wnieśli na płytę boiska flagi Polski oraz olimpijską, a najlepsi sportowcy zapalili znicz olimpijski. Zgromadzeni obejrzeli też część artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i ZSZ, nawiązującą do symboliki olimpijskiej i rywalizacji sportowej. Ostatnim punktem obchodów było przecięcie wstęgi, do którego, pewnie przez zupełny przypadek, nie zaproszony został przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Gawyś. I mimo, iż to Rada akceptowała pomysły i wyrażała zgodę na inwestcyje, wójt, pewnie przez roztargnienie, zapomniał jej podziękować.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »