tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Spiszą nas

 
Wiosną tego roku przeprowadzony zostanie Narodowy Spis Powszechny

W okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca w całym kraju przeprowadzony zostanie powszechny spis ludności i mieszkań. Będzie to pierwszy spis powszechny od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Spis ma dostarczyć szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno–społecznej i zawodowej. Pozwoli też zgromadzić dane dotyczące zasobów i warunków mieszkaniowych ludności na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju – ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym. Pozyskane dane będą też świadectwem zmian demograficznych i społecznych związanych z migracja ludności po wstąpieniu Polski do Unii.
Jak podaje GUS, spisem objęte zostaną osoby stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach, obiektach i pomieszczeniach nie będących mieszkaniami, osoby nie mające miejsca zamieszkania oraz mieszkania i budynki, w których znajdują się mieszkania, zamieszkane obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami. Nie będą mu podlegać cudzoziemcy przebywający w Polsce w związku z przedstawicielstwem dyplomatycznym oraz należące do tych przedstawicielstw budynki i obiekty.
Spis zostanie przeprowadzony równocześnie jako badanie pełne i badanie reprezentacyjne – w przypadku badania reprezentacyjnego lista pytań będzie dłuższa.
Zbierane informacje dotyczyć będą edukacji, aktywności ekonomicznej, dojazdów do pracy, źródeł utrzymania, niepełnosprawności, obywatelstwa, migracji, narodowości i wyznania osób. Rachmistrze będą też pytać o gospodarstwa domowe i rodziny oraz o stan i charakterystykę mieszkań i budynków.
W pierwszej kolejności wykorzystane będą systemy informacyjne administracji publicznej. Pozostałe informacje będą zbierane poprzez samospis internetowy (zaakceptowanie lub korekta danych pozyskanych z systemów informacyjnych), wywiad telefoniczny (prowadzony przez ankietera statystycznego) oraz w drodze wywiadu rejestrowanego na przenośnym urządzeniu elektronicznym prowadzonym przez rachmistrza spisowego.
Z formy samospisu internetowego będzie można skorzystać od 1 kwietnia do 16 czerwca. Po zalogowaniu na stronie internetowej i wykonaniu procedury uwierzytelniającej uzyskamy dostęp do elektronicznego formularza. Na jego wypełnienie będziemy mieli 14 dni. Spis telefoniczny oraz bezpośrednie wywiady rozpoczną się 8 kwietnia i potrwają do 30 czerwca. W dniach 15–16 kwietnia ankieterzy postarają się też dotrzeć do bezdomnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (705) z dnia 14 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »