tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Spinningowa inauguracja sezonu

 
Wędkarstwo

W świąteczny piątek, 3 maja odbyły się pierwsze tegoroczne zawody spinningowe zorganizowane przez koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy. Rywalizację rozegrano na Drzewiczce.
Do zawodów przystąpiło czternastu wędkarzy, którzy penetrowali brzegi rzeki przez pięć godzin ? od 7.00 do 12.00. Kilku zawodnikom udało się złowić ryby.
Najwięcej powodów do zadowolenia miał Przemysław Kobyłka, który złapał szczupaka o wadze 1 kg i 20 g. Dzięki temu został zwycięzcą zawodów. Drugie miejsce zajął Marian Zaraś. Jego łupem padł jaź ważący 640 g. Trzecia lokata przypadła w udziale Wojciechowi Orłowskiemu, który wyjął z wody okonia (200 g). Czwarty był Marcin Starnawski a piąty Kazimierz Rogulski. Obaj również złowili po okoniu.
Podsumowanie rywalizacji i uhonorowanie najlepszych miało miejsce w Domu Wędkarza. Jak zawsze, nie zabrakło poczęstunku.
Drzewiccy wędkarze myślą już o kolejnych imprezach wędkarskich. W niedzielę, 19 maja odbędą się towarzyskie zawody Vita?Plus Teamu, po raz pierwszy w konkurencji spinningu. Impreza zostanie rozegrana na rzecze. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
Z kolei na 2 czerwca zaplanowano doroczne zawody z okazji Dnia Dziecka, które koło PZW organizuje wspólnie z Urzędem Gminy i Miasta. Zapisy już trwają. Zgłoszenia przyjmuje Zbigniew Pluta. Uwaga, prawo uczestnictwa mają młodzi wędkarze z terenu gminy i miasta Drzewica.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »