tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Śpiewająco o ekologii

 
We wtorek, 21 maja odbył się Konkurs Piosenki Ekologiczno?Przyrodniczej "Ekocanto" zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim w ramach Drugiej Wiosennej Akademii Sztuki dla Twórczych NauczycieliAdam Wiączek z SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim


Akademia adresowana jest do uzdolnionych artystycznie nauczycieli, którzy chcieliby doskonalić i wymieniać się doświadczeniami z innymi. W tym roku szkolnym oferta akademii została wzbogacona warsztatami metodycznymi dla nauczycieli zajmujących się edukacją muzyczną. Elementem warsztatów był Konkurs Piosenki Ekologiczno?Przyrodniczej "Ekocanto". Udział w spotkaniu pozwolił nauczycielom zaprezentować twórczość i pracę własną i swoich uczniów, a także zachęcił społeczność lokalną do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu.
Uczniowie szkół rejonu piotrkowskiego prezentowali swoje piosenki o tematyce ekologiczno?przyrodniczej w trzech kategoriach: klasy IV?VI szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Spotkanie poprowadzili uczniowie ZSS nr 1, Ania Urazińska i Michał Trojnar.
Jury, w składzie Dariusz Magacz ? dyrektor WODN w Piotrkowie Tryb., Wojciech Turek ? instruktor muzyki w MDK i Marzanna Urazińska ? nauczycielka, doradca metodyczny muzyki WODN w Piotrkowie Trybunalskim, miało trudny orzech do zgryzienia. Poziom konkursu był bardzo wysoki i naprawdę nie łatwo było wyłonić zwycięzców.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Adam Wiączek, uczeń SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim. Adam nie tylko śpiewał ale także zagrał na gitarze piosnkę "Deszczowy rock and blues". Poziom wszystkich uczestników w tej grupie był bardzo wyrównany i dlatego jury nie przyznało kolejnych miejsc. Przyznało natomiast cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Natalia Staśkiewicz z SP nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim, Zuzanna Pomykała z SP nr 2 w Opocznie, Aleksandra Czajkowska i Klaudia Rybak z SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim.
Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce piosenką "Wokół nas" wyśpiewała Jagoda Jasnowska z Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz. Drugie miejsce zajęła Monika Stolarczyk z Drzewicy, a trzecią pozycją podzieliły się Aneta Białas z Drzewicy i Ewelina Przybylska z Tomaszowa Mazowieckiego. Jury w tej kategorii przyznało wyróżnienie Celinie Babis z Drzewicy i Karolinie Skorupie z Gimnazjum nr 1. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych jury nagrodę przyznało Paulinie Wujek z LO im. Stefana Żeromskiego.
Warsztaty zakończyło ognisko zorganizowane, dzięki przychylności nadleśnictwa w leśniczówce w Januszewicach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »