tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Sparingi w Skierniewicach i Warszawie

 
Piłka nożnaSparing juniorów Legii Warszawa i Ceramiki Opoczno. (foto: http://akademia.legia.com ? Michał Trociński)


Drużyna juniorów Ceramiki Opoczno rocznika 1997 ma za sobą dwa kolejne sparingi.
W piątek, 8 lutego podopieczni trenera Marcina Niemca rozegrali w Skierniewicach mecz kontrolny z rówieśnikami z Widoku Skierniewice.
Młodym piłkarzom przyszło grać w bardzo trudnych warunkach, ponieważ płyta boiska była bardzo zmrożona. Szybciej do tej sytuacji przystosowali się zawodnicy gospodarzy, czego efektem były bramki strzelone po błędach bramkarza i naszych obrońców.
W drugiej połowie obraz gry uległ znacznej poprawie. Ceramika zaczęła grać bardziej składnie i stwarzać większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Brakowało jednak skuteczności. Gospodarze zdołali znaleźć sposób na strzelenie jeszcze jednego gola.

Widok Skierniewice ? Ceramika Opoczno 3:0 (1:0)
Skład Ceramiki
Pierwsza połowa: Piotr Stępień, Bartłomiej Chomicz, Bartłomiej Rusek, Dominik Wolski, Marcin Tomasik, Adrian Laśkiewicz, Krystian Nowak, Adrian Wajszczyk, Jakub Wiktorowicz oraz dwóch zawodników testowanych.
Druga połowa: Tomasz Zawrzykraj, Patryk Mikołajczyk, Bartłomiej Rusek, Dominik Wolski, Marcin Tomasik, Dariusz Dutkiewicz, Mateusz Kugiel, Dawid Kuterski, Mikołaj Meusiak oraz dwóch zawodników testowanych.

* * *

W niedzielę, 10 lutego zespół Ceramiki rozegrał w Warszawie kolejny mecz sparingowy. Rywalem była drużyna Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. AP uważana jest za najlepszą szkołę piłkarską w kraju. Opocznianie pojechali na to spotkanie w nieco silniejszym składzie.
Na świetnie przygotowanej płycie boiska Ceramika rozegrała bardzo dobre spotkanie. Mecz był rozgrywany w niezywkle szybkim tempie, z obu strony nie brakowało okazji do strzelenia bramki.
W pierwszej połowie Ceramika straciła bramkę po rzucie rożnym i błędzie w ustawieniu bramkarza. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. ?Cera? mogła doprowadzić do wyrównania, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy. W końcówce, po stracie piłki w środkowej strefie boiska Ceramika, straciła drugą bramkę.
Mimo przegranej opoczyński zespół zagrał bardzo dobrze. Najlepszym zawodnikiem w ekipie Ceramiki był Marcin Tomasik.

Legia Warszawa ? Ceramika Opoczno 2:0 (1:0)
Skład Ceramiki: Mateusz Awdziewicz (60 Tomasz Zawrzykraj), Bartłomiej Chomicz (70 Dominik Wolski), Bartłomiej Rusek, Krystian Bartyzel, Jakub Michalczyk, Marcin Tomasik, Mateusz Szczegielniak, Dariusz Dutkiewicz (58 Krystian Nowak), Patryk Wijata (60 Jakub Wiktorowicz), Adrian Wajszczyk (65 Walter Hernoga), Adam Kowalczyk.

Należy podkreślić, że zapraszając opoczyński zespół na sparing, Legia docenia jakość szkolenia grup młodzieżowych, prowadzonych przez Ceramikę we współpracy Zespołem Szkół Prywatnych.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (814) z dnia 15 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »