tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Spalskie atrakcje

 
W piątek, 24 września odbył się w Spale Światowy Dzień Turystyki. W uroczystych obchodach brali udział członkowie opoczyńskiego oddziału PTTK

Z tej okazji zarząd oddziału zorganizował wycieczkę objazdową po powiecie tomaszowskim. W wyjeździe uczestniczyli młodzi turyści reprezentujący cztery szkoły z terenu naszego powiatu. Dziesięcioosobową grupą ze Szkoły Podstawowej w Ogonowicach opiekowała się Marta Wijata. Z ZSS nr 1 pojechało 13 uczniów oraz nauczycielka Iwona Brzozowska. Szkołę Podstawową w Kunicach reprezentowało 11 dzieci wraz z opiekunką Jolantą Gajewską, natomiast Gimnazjum w Szadkowicach 10 uczniów i nauczycielka Marianna Krakowiak. Kierownikiem wycieczki była prezes oddziału Halina Kaftan.
Trasa wyjazdu okazała się bardzo urozmaicona. W pierwszej kolejności turyści odwiedzili Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach, następnie Tomaszów Mazowiecki a tam Skansen Rzeki Pilicy i Niebieskie Źródła. Później podążyli do Spały zwiedzając jeszcze bunkry w Konewce. Na zakończenie uczestniczyli w lekcji historii w Muzeum Leśnika i Drzewiarza w Spale, której autorem był kustosz Stanisław Pawłowski. Na miejscu posilili się smaczną grochówką i słodką bułeczką.
Na tym spalskie atrakcje wcale się nie zakończyły. W drodze powrotnej grupa odwiedziła park linowy Adrenalina, który dostarczył młodzieży wielu pozytywnych emocji. Dopisała pogoda, dlatego wszyscy zadowoleni i w wyśmienitych humorach wrócili do domów.
Za rok kolejny wyjazd na obchody Światowego Dnia Turystyki. Z pewnością będzie równie ciekawie.


Kaftan Halina   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »