tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Soliści ludowi wciąż w czołówce ogólnopolskiej

 

20 czerwca w Przedborzu odbył się 32 Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Stanowi on jedną z form realizacji programu inspirowania i kultywowania amatorskiej twórczości artystycznej oraz tradycji regionalnych.
W konkursie oceniano występy solistów, którym mogła towarzyszyć kapela ludowa. Każdy wykonawca mógł zaprezentować dwie pieśni lub przyśpiewki ludowe. Do współzawodnictwa przystąpiło około 200 wykonawców z różnych regionów Polski m.in. z łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, kujawsko–pomorskiego, mazowieckiego.
W tym roku w konkursie uczestniczyły panie z zespołów śpiewaczych Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy: Zofia Warczyńska z Kraśnicy, Ewa Wojtun z Bukowca Opoczyńskiego, Janina Wolowska z Woli Załężnej oraz Katarzyna Wróbel z Woli Załężnej.
Uplasowały się w ścisłej czołówce. Pierwsze miejsce zdobyła Ewa Wojtun w kategorii dorosłych, Katarzyna Wróbel była druga wśród młodzieży. Wyróżnienie otrzymała Zofia Warczyńska w kategorii dorosłych.
Wykonawczynie przygotowali do występów instruktorzy: Edward Rogowski i Kamila Biniek. Paniom oraz instruktorom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu tak wspaniałych osiągnięć.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »