tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Śmieciowe problemy

 Śmietnisko przy murze cmentarza parafialnego w Drzewicy


O tym, jak przebiega rewolucja śmieciowa w gminie Drzewica, będziemy pisać regularnie. Z pierwszych obserwacji służb PGKiM wynika, że część mieszkańców ignoruje regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy i miasta.
Najbardziej drastycznym przypadkiem jest sytuacja, która miała miejsce podczas odbioru odpadów komunalnych w jednej z miejscowości. Właściciel posesji wystawił za płot trzydzieści 120?litrowych worków pełnych śmieci. I kazał wszystko zabrać. Złamał jednak przepisy, ponieważ nie jest możliwy odbiór nieograniczonej ilości odpadów.
Tę wielkość dokładnie określa stosowna uchwała Rady Gminy i Miasta. Przyjęto, że jedna osoba może wytworzyć 30 litrów śmieci tygodniowo. I według takiego przelicznika realizowane są odbiory.
Na inny problem zwrócił uwagę nasz czytelnik z Drzewicy. Okazuje się, że niektórzy mieszkańcy wiosek położonych blisko miasta, jak również drzewiczanie, wywożą worki ze śmieciami pod drzewicki cmentarz. W workach jest wszystko ? nawet butelki po piwie. Na takie działanie ciężko znaleźć określenie, które nadawałoby się do druku. Brak słów?
Co najgorsze, apele proboszcza parafii pw. św. Łukasza nie przynoszą żadnego skutku. Proceder kwitnie na całego, śmieci stale przybywa i wokół cmentarnego muru robi się coraz większe śmietnisko.
Ten palący problem trzeba jak najszybciej rozwiązać! Oby nasz apel okazał się pomocny.
O innych tematach związanych ze śmieciami już wkrótce.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (836) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »