tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ślubowanie w Kraśnicy

 


Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.
22 października to ważna data w życiu szkoły. Tego dnia pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Kraśnicy. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyni Mirosławy Kołodziejczyk. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Na początku zaprezentowali swój program artystyczny i mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.
Dyrektorka szkoły, Alicja Ziółkowska skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie po którym uczniowie zostali pasowani na ucznia.
Uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności. Dzieci otrzymały mnóstwo upominków: pamiątkowe dyplomy, kuferki obfitości, legitymacje szkolne, światełka odblaskowe, różne przybory szkolne oraz książeczki SKO z symboliczną złotówką.
Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »