tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Ślubowanie w Januszewicach

 

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Januszewicach są już pełnoprawnymi uczniami. W piątek, 30 października złożyli uroczyste ślubowanie.
Specjalnie z tej okazji uczniowie klasy pierwszej, pod okiem wychowawczyni Anny Fechner, wzięli udział w bardzo ciekawym programie artystycznym. Musieli m.in. określać smaki i układać puzzle. W zabawie czynnie uczestniczyli również rodzice.
Po części artystycznej i wystąpieniu dyrektorki szkoły Anny Idzik odbyło się pasowanie na ucznia. Ślubowanie złożyli: Dominik Chmal, Natalia Głuszek, Kacper Kozera, Mikołaj Mijas, Bartosz Miskiewicz, Wiktoria Nowakowska, Agata Prusek, Oskar Rutowicz, Maciej Stefański, Agnieszka Śmigiel, Wiktor Świątkowski, Mateusz Walasik.
Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Wśród zebranych dało się wyczuć nutę wzruszenia. Pasowanie na ucznia ma nie tylko wymiar symboliczny, ale jest momentem przełomowym w życiu dzieci. Stają się odtąd, na długi czas, uczniami. Rozumieją to zwłaszcza rodzice i nauczyciele, w mniejszym stopniu dzieci, ale i tak na ich twarzach maluje się ogromne wzruszenie, udzielające się wszystkim obecnym.
Wiele radości małym uczniom sprawiły upominki, które otrzymali z rąk rodziców i samorządu uczniowskiego. Wydarzeniem wieńczącym piątkową uroczystość były pamiątkowe zdjęcia, do których pozowali główni jej bohaterowie razem z wychowawczynią i rodzicami.
Po ślubowaniu rodzice wraz z pociechami i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w przygotowanym z tej okazji słodkim poczęstunku. Ten emocjonujący dzień zakończyła dyskoteka, na której maluchy świetnie się bawiły.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »