tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ślubowanie w Drzewicy

 
27 października w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W poczet braci uczniowskiej przyjęto pięćdziesięcioro dzieciNowo przyjęci uczniowie otrzymali słodkie upominki


Czwartkowa uroczystość była dużym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej i zgromadziła wielu gości ? przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Marię Teresę Nowakowską, burmistrza Janusza Reszelewskiego, przewodniczącą Komisji Oświaty RGiM Alinę Szymańską, dyrektorkę Przedszkola Samorządowego Annę Witczak oraz dyrektorkę Banku Spółdzielczego w Drzewicy Edytę Chrapczyńską. Nie zabrakło oczywiście nauczycieli i rodziców na czele z przewodniczącym Rady Rodziców Adamem Regułą.
Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną, która przeniosła wszystkich do bajkowej krainy pracowitości, mądrości i miłości. Znakomity występ pierwszaków dowiódł ich gotowości do podjęcia wyzwania, jakim jest bycie uczniem. Potwierdzeniem tego był akt ślubowania złożony w obecności pocztu flagowego. Następnie dzieci zostały pasowane na uczniów przez dyrektorkę szkoły Renatę Smolarek, przewodniczącą RGiM, burmistrza oraz dyrektorkę banku.
Nowo przyjęci uczniowie zostali również włączeni do Szkolnej Kasy Oszczędności, o co zadbała wicedyrektorka szkoły Elżbieta Iwanicka, będąca jednocześnie opiekunką SKO. Pierwszaki otrzymały książeczki oszczędnościowe z wkładem początkowym ufundowanym przez Bank Spółdzielczy.
Dopełnieniem uroczystości były wystąpienia gości, w których padło wiele ciepłych słów oraz serdecznych życzeń. Wszyscy przybyli obdarowali pierwszoklasistów upominkami.
Ślubowanie miało tak uroczysty charakter dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, którzy włączyli się w organizację uroczystości oraz przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Słowa uznania należą się także wychowawczyniom klas pierwszych ? Ewie Kurkiewicz i Mirosławie Białek. Włożona praca i codzienny trud zaowocowały wspaniałym występem ich wychowanków.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »