tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Ślubowania i nie tylko

 

W Mroczkowie
27 października w Zespole Szkół imienia Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym odbyła się uroczystość ważna dla wszystkich członków szkolnej społeczności, a w szczególności dla uczniów, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w tej szkole. Ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych gimnazjum i szkoły podstawowej, którzy dodatkowo zostali pasowani na uczniów. Oba podniosłe akty odbyły się w obecności rodziców, nauczycieli i innych gości, a śłubujący stali się członkami społeczności szkolnej.
Uczniowie obu szkół śłubowali aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły, rozwijać własne możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, dbać o pozytywny wizerunek szkoły i godnie ją reprezentować, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego uczniów, dbać o wspólne mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole, być chlubą rodziców i nauczycieli.
Uczniowie klasy pierwszej SP, jako że nie umieją jeszcze pisać, złożyli w kronice szkolnej swój ślad w postaci odcisku palca. Pierwszaki zostały obdarowane wieloma prezentami od dyrekcji szkoły, rodziców, wychowawczyń oraz koleżanek i kolegów ze starszych klas.
Część artystyczna została przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych – Ewę Makuch i Julitę Smolarczyk.

w Januszewicach
29 października w Szkole Podstawowej w Januszewicach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej, przed którym dzieci musiały wykonać kilka zadań, potwierdzających, że mogą stać się pełnoprawnymi uczniami. Było m.in. pakowanie plecaka, rozwiązywanie szkolnych zagadek i wiele innych konkurencji. Pierwszaki przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Skorupy przedstawiły również krótką część artystyczną, na którą złożyły się wiersze i piosenki. Po niej odbyło się uroczyste ślubowanie a następnie dyrektorka Anna Idzik dokonała pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Januszewicach.
Na zakończenie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, ufundowane przez Samorząd Szkolny, uczniów klasy drugiej, rodziców oraz Urząd Miejski w Opocznie.
Po uroczystości wszyscy udali sie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

w Kunicach
2 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach odbyła się nietypowa lekcja historii zatytułowana „Życie i kultura w średniowieczu”, przedstawiona przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Dla uczniów klas 0–VI jak i dla ich wychowawców była to podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny lub zdobywać łupy. Dużym zainteresowaniem cieszył się przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia oraz zapierające dech w piersiach pojedynki rycerskie.
Było to przeżycie, które na pewno zostanie w pamięci każdego widza.


Dzieci z Przedszkola nr 4 nie mogą narzekać na nudę

Teatrzyk w czwórce

W Przedszkolu nr 4 wychowawczynie Maria Pacan, Agnieszka Anduła i Karina Świtkowska postanowiły urozmaicić akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Wspólnie stworzyły teatrzyk kukiełkowy. Jest to forma, która w sposób ciekawy pozwala dzieciom poznawać i pokochać bohaterów literatury dziecięcej. Nauczycielki wspólnie z dziećmi przygotowały rekwizyty do teatrzyku. Same przygotowały i uszyły kukiełki. Brawa od zaproszonych na teatrzyk dzieci z pozostałych grup wiekowych, to najlepsza ocena i podziękowanie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »