tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ślubowania, ślubowania, ślubowania i nie tylko...

 

* * *
Dziś jest nasze pasowanie, są tu nasze drogie panie, już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy.


Pasowanie na przedszkolaka
W piątek, 26 października w Przedszkolu nr 6 z grupą żłobkową ?Zielona Dolinka? odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, a także dlatego, że był to ich pierwszy publiczny występ. Głównym celem spotkania było włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności przedszkolnej. Tak też się stało. Na pasowanie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym pod hasłem ?Będę przedszkolakiem?. Jako pierwsza wystąpiła grupa dzieci trzech? i czteroletnich z grupy Motylków, które do występu przygotowały nauczycielki Monika Bąk i Edyta Gorzałczyńska. Po nich wystąpiły Biedronki, przygotowane przez Krystynę Telus i Aleksandrę Godawę. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce.
Po części artystycznej przedszkolaki wspólnie złożyły przysięgę, a dyrektorka placówki, Edyta Figura czarodziejskim ołówkiem dokonała aktu pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz odznaki prawdziwego przedszkolaka. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Spotkanie było dla dzieci wielkim przeżyciem. Dzieci zdały swój pierwszy w życiu egzamin wzorowo.
Przedszkolakom oraz ich rodzicom życzymy, aby ten pierwszy etap edukacji był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi, podczas której zawsze będzie towarzyszyć uczucie radości i zadowolenia.


Ślubowanie w ?dwójce?
W piątek 26 października w ZSS nr 2 odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej. W tym roku do ślubowania przystąpili uczniowie dwóch klas integracyjnych. Dzieci przedstawiły ciekawy program artystyczny, nagrodzony przez rodziców i zaproszonych gości gromkimi brawami. Aktu pasowania na ucznia klasy pierwszej dokonała dyrektorka szkoły ? Edyta Czarnecka. Później dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, piękne maskotki od Rady Rodziców oraz plecaki od Urzędu Miasta. Po zakończeniu uroczystości, na pierwszaków w swoich salach lekcyjnych czekał słodki poczęstunek. Scenariusz ślubowania przygotowały panie uczące w klasach pierwszych: Anna Stefańska, Joanna Kuleta, Zofia Lańczyk i Leontyna Świątek.


Ślubowanie w Kruszewcu
W czwartek, 25 października w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci w obecności nauczycieli, starszych kolegów i rodziców przyrzekały być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektorka placówki, Ewa Bolarczyk. Do społeczności uczniowskiej zostali przyjęci: Jakub Baran, Bartłomiej Bernacki, Małgorzata Czarnecka, Julia Dąbrowska, Weronika Kostrzewa, Kajetan Krawczyk, Ewa Skroś.
Po ślubowaniu dzieci w kronice szkoły przypieczętowały odciskiem palca swoją przynależność do społeczności szkolnej. Na pamiątkę ślubowania uczniowie otrzymali legitymację szkolną, dyplomy oraz inne upominki od swoich starszych kolegów i Rady Rodziców. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.


Aby było bezpieczniej
Pod takim hasłem w SP w Libiszowie odbył się cykl spotkań, ostatnie 3 października z przedstawicielami PKP.
Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Idzikowicach, Piotr Tomczyk wraz z funkcjonariuszami oraz zastępca naczelnika Sekcji Eksploatacji ISE Idzikowice Mirosław Jędras i zawiadowca Ireneusz Kawecki przeprowadzili zajęcia i pokazali prezentacje multimedialną na temat: ?Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenach kolejowych?.
W czasie zajęć mówiono o kampanii społecznej ?Bezpieczny przejazd ? zatrzymaj się i żyj?, o tym jakie są zadania Straży Ochrony Kolei, o zasadach bezpiecznego zachowanie się na torach kolejowych i wreszcie o przyczynach powstawania wypadków i katastrof kolejowych, czyli m.in.: obrzucaniu pociągów i urządzeń sygnalizacyjnych kamieniami, układaniu przeszkód na torach, odcinaniu przewodów elektrycznych od szyn i urządzeń kolejowych, wypalaniu traw na terenie kolejowym, malowaniu wagonów i jednostek elektrycznych, kradzieżach i dewastacji mienia kolejowego oraz o odpowiedzialność prawnej rodziców za skutki złego zachowania się dzieci na terenie PKP.
Kolejne spotkanie z tego cyklu odbyło się 19 października, kiedy do szkoły przyjechało miasteczko ruchu drogowego z WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Koordynator do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego Michał Franas wraz z przedstawicielem opoczyńskiej policji przypomnieli uczniom klas IV?VI w co wyposażony powinien być każdy rower, jak należy się ubrać, aby być widocznym na drodze, jakie są rodzaje znaków drogowych i do czego służą, zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Zademonstrowali również jak w prawidłowy sposób pokonać rowerowy tor przeszkód.
Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne pokonując ustawiony i zmieniany tor przeszkód. Było przy tym bardzo ciekawie i wesoło.


Paleontologia w ?ósemce?
W czwartek, 18 października dzieci z Przedszkola nr 8 miały okazję poznać historię prehistorycznych stworów, które żyły miliony lat temu w okresie jury. Dinozaury wprost zafascynowały przedszkolaków. Dzieci z ogromną ciekawością wysłuchały opowieści o życiu roślinożernych i mięsożernych dinozaurów. Pogadance towarzyszył także pokaz eksponatów m.in. pazurów tyranozaura reksa, czy rogu z głowy triceratopsa. Dzieciom bardzo przypadła do gustu interaktywna zabawka małego dinozaura ? Dinusia, który cieszył się gdy dzieci go głaskały, a bał się gdy nie widział pod nogami podłogi.
Na koniec tej paleontologicznej wyprawy dzieciaki wraz ze swoimi paniami, przeniosły się do lasu w czasach jury. Podróż ta mogła mieć miejsce dzięki filmowi w 3D. Każdy przedszkolak otrzymał magiczne okulary i mógł poznać prehistoryczny las i dinozaury, które dawno temu w nim żyły. Być może pokaz przyczyni się do rozwoju zainteresowań dzieci paleontologią i kiedyś spośród przedszkolaków wyrośnie wybitny naukowiec.
Przedszkole nr 6Ślubowanie w ?dwójce?Ślubowanie w KruszewcuW LibiszowiePrzedszkole nr 8


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (799) z dnia 2 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »