tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ślubowały drzewickie pierwszaki

 
W środę, 17 października w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Społeczność szkolna powitała 55 pierwszoklasistówPierwszaki ślubują na sztandar szkołyUroczystość była najbardziej doniosłym wydarzeniem pierwszej części semestru. Nic dziwnego, że zgromadziła tak liczne grono uczestników. Władze samorządowe reprezentowali przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska i burmistrz Janusz Reszelewski, współpracujący ze szkołą Bank Spółdzielczy w Drzewicy dyrektorka Edyta Chrapczyńskam, natomiast Radę Rodziców przewodniczący Adam Reguła. Nie mogło zabraknąć rodziców pierwszoklasistów, przedstawicieli klas IV?VI oraz nauczycieli.
Spotkanie rozpoczęło się od programu artystycznego w wykonaniu bohaterów dnia. Wspaniałym występem pierwszaki dowiodły, że są już gotowe do podjęcia trudów bycia uczniami. W obecności pocztu flagowego złożyły więc uroczysty akt ślubowania i zostały pasowane na uczniów przez przewodniczącą Rady oraz burmistrza.
Ważną część spotkania stanowiło włączenie pierwszoklasistów do Szkolnej Kasy Oszczędności. Ceremonię poprowadziła wicedyrektorka Elżbieta Iwanicka, będąca jednocześnie opiekunką SKO. Dzieci otrzymały książeczki oszczędnościowe z wkładem początkowym ufundowanym przez Bank Spółdzielczy.
Dopełnieniem były okolicznościowe wystąpienia, w których padło wiele ciepłych słów oraz serdecznych życzeń. Goście obdarowali pierwszaków sympatycznymi upominkami.
Słowa uznania należą się wychowawczyniom klas pierwszych ? Ewie Swęd? Gąsiorowskiej i Zofii Gałce. Włożona praca i codzienny trud zaowocowały znakomitym występem ich wychowanków. Ślubowanie miało tak uroczysty charakter również dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, którzy włączyli się w organizację uroczystości, przygotowując dla swoich pociech słodki poczęstunek.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »