tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Slalomowy Puchar Kwisy

 
Kajakarstwo górskie. Dwa zwycięstwa młodzików z DrzewicyOsada Przemysław Nowak ? Bartosz Orłowski wygrała Ligę Młodzików 2011 w konkurencji C?2W sobotę, 17 września reprezentacja Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica brała udział w regatach slalomowych XVII Międzynarodowego Pucharu Kwisy. Impreza na torze w Leśnej (powiat lubański w woj. dolnośląskim) stanowiła finał Pucharu Polski i Ligi Młodzików 2011.
We wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 146 osad z dziesięciu klubów. LKK wystawił do boju siedemnastu zawodników ? juniorów i młodzików. Fachowymi radami służyła zawodnikom trójka trenerów ? Włodzimierz Dębowski, Piotr Podogrocki i Michał Kiljanek.
Nasi juniorzy mieli trudne zadanie, ponieważ rywalizowali w kategorii open z seniorami. Najlepsze wyniki zanotowali w K?1 mężczyzn. Bardzo dobrze popłynął Paweł Reszelewski, który wywalczył szóste miejsce. Jedenastą pozycję zajął Damian Stanik, dwunastą Bartosz Dębowski. Siedemnasty był Jarosław Klata. W kanadyjkach jedynkach Paweł Smolarski uplasował się na miejscu jedenastym, Adrian Wlazło na trzynastym. W C?2 Drzewica tym razem nie wystawiła osady.
W sobotę rozegrano również ostatni, finałowy rzut Ligi Młodzików 2011. Drzewiczanie po raz kolejny zdominowali konkurencje kanadyjek. W C?1 chłopców klasę potwierdził Bartosz Orłowski odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Przemysław Nowak był piąty, Krzysztof Zych szósty, Adam Gąsiorowski siódmy, Wojciech Klata ósmy a najmłodszy z tej grupy Michał Franczak dziesiąty. W C?2 wszystkich konkurentów pokonała osada Bartosz Orłowski ? Przemysław Nowak. Piąte miejsce zajęła dwójka Krzysztof Zych ? Wojciech Klata.
W K?1 młodziczek Katarzyna Smolarska uplasowała się na dziesiątej pozycji, Kinga Czarnecka była dwunasta, Klaudia Raczyńska czternasta. Wśród kajakarzy Jakub Szymański zajął miejsce ósme a Rafał Staszewski dziesiąte.
W punktacji drużynowej Międzynarodowego Pucharu Kwisy Ludowy Klub Kajakowy wywalczył trzecie miejsce z dorobkiem 81 pkt. Zwyciężył Start Nowy Sącz (281 pkt) przed AZS?em AWF?em Kraków (114 pkt).
Dodajmy, że w niedzielnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Drzewica nie była oficjalnie reprezentowana.

* * *
Po zawodach w Leśnej poznaliśmy ostateczne klasyfikacje tegorocznego Pucharu Polski i Ligi Młodzików w slalomie kajakowym. W obu LKK zajął wysokie pozycje ? w PP trzecie, w LM drugie. Indywidualnie najwyżej uplasowali się młodzicy, co potwierdza ich dominację w Polsce.

Klasyfikacja Pucharu Polski
1. Start Nowy Sącz ? 731
2. AZS AWF Kraków ? 505
3. LKK Drzewica ? 310
4. Pieniny Szczawnica ? 309
5. KKK Kraków ? 258
6. Kwisa Leśna ? 214
7. Spływ Sromowce Wyżne ? 165
8. Zawisza Bydgoszcz ? 89
9. Sokolica Krościenko ? 84
10. Spójnia Warszawa ? 13

Klasyfikacja Ligi Młodzików
(tzw. małe punkty)
1. Start Nowy Sącz ? 1220
2. LKK Drzewica ? 985
3. Kwisa Leśna ? 424
4. Pieniny Szczawnica ? 396
5. Spływ Sromowce Wyżne ? 210
6. Sokolica Krościenko ? 165
7. AZS AWF Kraków ? 92
8. KKK Kraków ? 23

Indywidualnie pierwsze miejsce zajęły dwie osady LKK: Bartosz Orłowski w C?1 oraz dwójka Orłowski ? Nowak w C?2. Przemek Nowak uplasował się na trzeciej pozycji w kanadyjkach jedynkach.

* * *
Regaty na Kwisie nie kończyły tegorocznego sezonu slalomowego. Do rozegrania został jeszcze Puchar Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się w Krakowie. W regatach zaplanowanych na pierwszy weekend października ma szansę wystartować kilku górali z Drzewicy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »