tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Slalomiści grali w kajak polo

 
Sport kajakowyJak rycerze w hełmach. Drużyna LKK Drzewica na mistrzostwach w Kaniowie


W dniach 20?21 sierpnia na akwenie ?Przystań Żwirownia? w Kaniowie (woj. śląskie) rozegrano XI Mistrzostwa Polski Juniorów i VIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kajakpolo. Do rywalizacji przystąpiły ekipy UKS?u Set Kaniów, MOSW Choszczno, Kwisy Leśna, Górnika Czechowice?Dziedzice, KTW Kalisz, WTS Astorii Bydgoszcz, UKS?u Tanew Księżpol, Olimpijczyka Nowe Chechło, MKK Vikinga Małomice a także Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica. W imprezie wystartowało 113 zawodników.
LKK wystawił do boju drużynę juniorów młodszych. Nasi górale nie należeli oczywiście do faworytów mistrzostw i w starciu ze specjalistami od kajak polo stali na straconej pozycji. Tym bardziej, że w fazie grupowej trafili na bardzo silnych rywali z Księżpola, Kaniowa i Kalisza.
W rozgrywkach grupowych zespół z Drzewicy zanotował trzy porażki i nie awansował do strefy medalowej. Ostatecznie zagrał w meczu o siódme miejsce mając za rywala drużynę z Czechowic?Dziedzic. Slalomiści powetowali sobie wcześniejsze niepowodzenia i rozgromili przeciwnika 9:2. Dzięki temu wywalczyli siódme miejsce mistrzostw Polski.
Drużyna LKK występowała w składzie: Bartosz Dębowski, Jarosław Klata, Paweł Smolarski, Norbert Jura i Przemysław Nowak.
W juniorach młodszych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców mistrzami Polski zostały reprezentacje MOSW Choszczno. W juniorach wygrały zespoły Kwisy Leśna (chłopcy) i Choszczna (dziewczęta).
Już w najbliższy weekend podopieczni trenera Włodzimierza Dębowskiego a także ich młodsi koledzy, którymi opiekują się Piotr Podogrocki i Michał Kiljanek, będą rywalizować w swojej koronnej dyscyplinie ? slalomie kajakowym. W dniach 27?28 sierpnia wezmą udział w Memoriale Wojciecha Piecyka, Międzynarodowym Memoriale Wernerów oraz piątym rzucie Pucharu Polski i Ligi Młodzików 2011. Regaty odbędą się na torze w Szczawnicy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »