tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Śladami Tuwima

 
12 kwietnia w Zespole Szkół Prywatnych, w związku z obchodami Roku Juliana Tuwima, poświęcono temu znanemu i lubianemu, zarówno przez dorosłych, jak i przez młodzież, poecie

Uczniowie przygotowali wspomnienia o poecie, które nazwali "Śladami Juliana Tuwima". Odbył się także konkurs recytatorski, którego laureaci wystąpią w Piotrkowie Trybunalskim w Przeglądzie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej "Z wierszami Juliana Tuwima w szkole". W kategorii klas I?III SP najlepszymi okazali się: Maria Wieruszewska, Jakub Urbański, Julia Wiktorowicz, Maksymilian Piechna, Michał Stróżak, Zuzanna Wylon, Martyna Kula, Kinga Długosz, Wiktoria Besdok, Daria Nowak i Katarzyna Petrucha. W kategorii klas IV?VI zwyciężyły Justyna Wiktorowicz, Oliwia Nieć i Anna Kołodziejczyk. W najstarszej kategorii klas gimnazjalnych laureatkami okazały się Klaudia Pietrzyk, Karolina Kocemba i Monika Jarząb.
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny, w którym najlepsze prace związane z twórczością Juliana Tuwima wykonały uczennice klas IV?VI SP, Justyna Wiktorowicz, Oliwia Nieć i Zuzanna Grzywacz. Wszyscy laureaci szkolnych konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody. Zwycięzcom gratulujemy!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »