tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Skończyli po północy

 
Najbardziej wytrwali uczestnicy maratonu języka angielskiego rozwiązywali zadania przez 8,5 godziny

W środę, 31 marca w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 po raz pierwszy zorganizowano maraton języka angielskiego. Jak informowaliśmy zgłosiło się do niego prawie sto osób, ostatecznie jednak nie wszyscy przybyli. Maraton przeprowadzono w trzech grupach. Najwytrwalsi okazali się licealiści z grupy rozszerzonej.
Maraton przygotowano specjalnie dla uczniów klas maturalnych oraz uczniów trzecich klas gimnazjum ZSS nr 1, którzy za kilka tygodni zmierzą się z egzaminami z tego przedmiotu. Razem z nimi nad zadaniami pracowały nauczycielki języka angielskiego. - Każde zadanie na bieżąco omawialiśmy, wyjaśnialiśmy zasady gramatyki, wiele informacji wypływało właśnie od uczniów. Niektórzy robili nawet notatki. Myślę, że udział w maratonie na pewno pomógł młodzieży w powtórzeniu materiału przed maturą - mówi Małgorzata Stępień, która pracowała z licealistami z grupy rozszerzonej.
To właśnie ta grupa wytrzymała najdłużej. Gimnazjaliści oraz licealiści z grupy podstawowej odpuścili wcześniej. Co prawda do końca wytrzymało tylko siedmioro uczniów, ale nad ćwiczeniami z języka angielskiego głowili się do 0.30, czyli 8,5 godziny. Szkołę opuścili zmęczeni, ale nie bez satysfakcji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »