tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Skała ma swoją drużynę

 
Piłka nożna

Z ciekawą inicjatywą skierowną do młodzieży z opoczyńskiej dzielnicy Skała wyszedł Arkadiusz Janus. Przed startem Opoczyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej im. Jana Zakrzewskiego postanowił utworzyć drużynę piłkarską, zgłaszając ją do rozgrywek IV ligi pod nazwą Kaja Opoczno. Zespół nie odniósł większych sukcesów, ale i nie był ostatni w lidze. Założycielom klubu nie chodziło oczywiście o wynik sportowy, lecz o zaproponowanie młodzieży ze Skały sportowego spędzenia wolnego czasu.
Po rozgrywkach pan Arkadiusz działał dalej i to bardzo skutecznie. Dyrektor Zespołu Szkoły Prywatnej, Dariusz Kosno udostępnił młodzieży obiekty ? salę gimnastyczną i boisko. Od tego czasu młodzi ludzie niemal codziennie spotykają się na zajęciach sportowych. Podczas treningów znakomicie się integrują i szlifują umiejętności piłkarskie.
Częstym gościem zajęć jest trener piłki nożnej Tadeusz Białeta, który nie tylko służy swoim trenerskim doświadczeniem, ale również opowiada młodzieży o czasach, kiedy to w tej dzielnicy wychowawyali się piłkarze grający w Szamocie Opoczno, Concordii Piotrków czy Koronie Kielce. Starsi kibice zapewne pamiętają braci Józefa, Jana i Sławomira Koćmielów, czy Tadeusza, Jana i Romana Kałwińskich. Tadeusz Białeta opowiada o swojej młodości i o tym, jak Skała rozgrywała mecze nad rzeką z Gorzałkowem i ulicą Janasa. Częstym gościem młodzieży jest również Grzegorz Piechna, który mieszka niedaleko.
Zajmujący się w klubie sprawami organizacyjnymi Wojciech Pęczek podkreśla, że wszyscy, z którymi rozmawia w sprawie ewentualnego wsparcia, chętnie pomagają, kiedy tylko usłyszą o celach klubu. Swoim doświadczeniem trenerskim i organizacyjnym Kaję wspiera Andrzej Kacprzak znany działacz sportowy i samorządowy. Ogromny wkład w funkcjonowanie klubu ma również wicemarszałek województwa Artur Bagienski, który kupił drużynie dresy, koszulki i piłki. Klub otrzymał od sponsorów 12 piłek ?Tango?, które sa ponumerowane i przypisane każdemu ze sponsorów.
Arkadiusz Janus robi wszystko, aby młodzież nie nudziła się w wolnym czasie. Dyrektorka ZSO Małgorzata Mróz?Duda udostępniła halę sportową na prowadzenie treningów. Ostatnio udało się załatwić wstęp na opoczyński basen. Zapał i energia działaczy udziela się również młodzieży, która coraz liczniej przychodzi na zajęcia.
Obecnie drużynę seniorów tworzą: Waldemar Witecki, Wojciech Mastalerz, Bartosz Duda, Konrad Szkoda, Jakub Nowak, Tomasz Szkoda, Dariusz Podlewski, Piotr Tomczyk, Marcin Mastalerz, Mateusz Gablasiński.
W ekipie juniorów trenują: Konrad Witecki, Mateusz Borowski, Pawel Dryja, Wojciech Pawlik, Jakub Klimecki, Dominik Urbańczyk, Michał Grygiel, Dominik Malicki, Kuba Gmaj, Kuba Wiatr (najmłodszy w ekipie), Albert Dąbrowski, Patryk Dąbrowski.
Arkadiusz Janus przedstawił nam opracowany plan dalszego działania. Młodzież ze Skały na pewno będzie widoczna w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych w naszym mieście.


Młodzież ze Skały spędza wolny czas trenując piłkę nożną

Kaja Opoczno ? drużyny seniorów i juniorówZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »