tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Finanse

 Sięgną po pożyczkę

 
Gminy i powiaty z terenów wiejskich mogą starać się o pożyczki w ramach piątej edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosił nabór do piątej edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. Zainteresowane gminy i powiaty mogą starać się o wsparcie finansowe na budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę oraz inwestycje w oświatę. Nabór wniosków rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 13 lipca. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 mln złotych.
Samorządowy Program Pożyczkowy jest kontynuacją wieloletnich starań EFRWP zmierzających w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców wsi i małych miast. Jest on adresowany do gmin i powiatów, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na terenach wiejskich (na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców). Pożyczki w ramach SPR udzielane są bez prowizji i bez dodatkowych opłat. Wyróżnia je także preferencyjne oprocentowanie, które dla przedsięwzięć priorytetowych wynosi 0,95 wskaźnika WIBOR 3M, dla pozostałych stanowi równowartość tego wskaźnika. Może ona zostać zaciągnięta na pełne sfinansowanie zadania inwestycyjnego brutto. Jej maksymalna wysokość wynosi 1 mln zł. Pożyczka, zgodnie z opinią Centrum Zamówień Publicznych, może zostać zaciągnięta bez przeprowadzania przetargu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (780) z dnia 22 Czerwca 2012r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »