tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Siedemnaście mgnień wiosny z tańcem w tle

 


Już po raz siedemnasty odbył się w Opocznie Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Opoczna. Miał wyjątkowy i symboliczny charakter, bowiem po raz pierwszy w roli kierownika zawodów wystąpił Tomasz Miękus, od stycznia prowadzący samodzielnie opoczyńskie Centrum Tańca i Ruchu TICO. Tym samym w opoczyńskim tańcu nastąpiła zmiana pokoleniowa.
Fakt ten nie umknął uwadze burmistrza Jana Wieruszewskiego, który otwierając Wieczorną Galę Taneczną podziękował Barbarze i Zdzisławowi Miękusom za organizację poprzednich turniejów, ale przede wszystkim za to, że przez te lata wychowali nowe pokolenie miłośników tańca, które przejęło nie siebie tradycje i obowiązki organizacji tej jednej z największych imprez tanecznych naszego regionu.
O wyjątkowości tegorocznego święta tańca w Opocznie zdecydował również fakt włączenia się do organizacji imprezy samorządów gmin Białaczów i Żarnów, Wójt Białaczowa Jan Jóźwik i jego zastępczyni Barbara Goworek gorąco dopingowali młodych mieszkańców gminy Białaczów startujących w barwach TICO. Ściskanie kciuków pomogło. Wprawdzie w kategorii 14-, 15-latków w klasie E, białaczowianka Julia Cuper wraz z partnerem Mateuszem Ciupą zajęli szóste miejsce w finale, ale kategorię tą ? rozgrywaną pot patronatem wójta Białaczowa wygrali tancerze TICO: Kamil Dróżdż i Marta Barańska. Drugi "białaczowski" duet, Mateusz Jakubczyk i Klaudia Bryks, rywalizował w klasie tanecznej D. W drugim swoim starcie w tej kategorii Mateusz i Klaudia zajęli siódme miejsce.
Zmagania najmłodszych tancerzy bacznie obserwował wójt Żarnowa Krzysztof Nawrocki, który przejął patronat nad Międzyklubowym Turniejem Tańca dla par początkujących. W tej części zawodów na parkiecie pojawiała się blisko 16?osobowa reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej z Żarnowa oraz m.in. tancerze z gmin Końskie, Paradyż, Gowarczów, Drzewica, Mniszków i Sławno. W kategorii pierwszy taneczny krok, w grupie uczniów klas 0-III triumfowali Wojciech Kołodziejczyk i Aleksandra Mika. W rywalizacji uczniów klas IV-VI zwyciężyli Kamil Salamaga i Ilona Madej.
W grupie par rekreacyjnych rywalizacja była na tyle zacięta, że sędziowie mieli problem z wyłonieniem zwycięzców. W grupie do 9 lat jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca Kacprowi Mastalerzowi i Julii Strzeleckiej oraz Igorowi Jeżowi i Patrycji Świebodzie a także dwa równorzędne drugie miejsca Janowi Bagieńskiemu i Darii Knop oraz Jędrzejowi Andrychiewiczowi i Małgosi Peliwie. W grupie tancerzy powyżej 10 roku życia bezkonkurencyjni okazali się Jakub Wołek i Izabela Kmiecik.
W turnieju głównym opocznianie mieli wiele powodów do radości. W wieczornej gali tanecznej na najwyższym stopniu podium w kategorii powyżej 15 roku życia stanęli Krzysztof Pokrzywka i Joanna Rutowicz. W finale kat. 12-, 13-latków mogliśmy podziwiać najmłodszy stażem opoczyński duet tańca sportowego Kacpra Budzyńskiego i Julię Kaluźną, którzy po zaciętej rywalizacji wytańczyli szóste miejsce w ścisłym finale.
W rywalizacji par 14-, 15-letnich z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Krzysztof Kołodziejczyk i Aleksandra Piekarz, zajmując w klasie C w stylu latynoamerykańskim piąte miejsce oraz ósme w klasie B, w stylu standardowym. W tej ostatniej kategorii Krzysztof i Ola występowali po raz pierwszy, a trzeba dodać, że klasa B jest już zaliczana do klas mistrzowskich.
XVII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Opoczna miał również nietypowe zakończenie. Zamiast tradycyjnej rundy honorowej po rozdaniu nagród wszyscy finaliści ustawili się do pamiątkowej fotografii z burmistrzem, za co widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.
Na koniec małe wyjaśnienie. Tytuł nawiązuje do kultowego serialu produkcji radzieckiej. Tytuł nieprzypadkowy, bowiem tylko organizatorzy oraz rodzice tancerzy TICO wiedzą ile różnorakich działań, samozaparcia i odporności na przeciwności losu oraz wsparcia ze strony życzliwych instytucji i osób trzeba, by przez 17 lat organizować w małym bądź co nie bądź miasteczku, imprezy na wysokim krajowym poziomie, gromadzące na starcie uczestników z całej Polski.

XVII OTTT o Puchar Burmistrza Opoczna

Wyniki par Centrum Tańca i Ruchu TICO Opoczno:
kat. 12-13 lat, klasa E ? szóste miejsce Kacper Budzyński ? Julia Kaluźna
kat. 14-15 lat, klasa E ? pierwsze miejsce: Kamil Dróżdż ? Marta Barańska, szóste miejsce: Mateusz Ciupa ? Julia Cuper
kat. 14-15 D: sióme miejsce Mateusz Jakubczyk ? Klaudia Bryks
kat. 14-15 C styl latynoamerykański piąte miejsce Krzysztof Kołodziejczyk ? Aleksandra Piekarz
kat. 14-15 B styl standardowy sióme miejsce Krzysztof Kołodziejczyk ? Aleksandra Piekarz
kat. pow. 15 lat klasa E: pierwsze miejsce: Krzysztof Pokrzywka ? Joanna Rutowicz,

Międzyklubowy Turniej Tańca:
kat. rekreacja do 9 lat: pierwsze miejsca: Kacper Mastalerz ? Julia Strzelecka, Igor Jeż ? Patrycja Świeboda,
drugie miejsca: Jan Bagieński ? Daria Knop, Jędrek Andrychiewicz ? Małgosia Peliwo.
powyżej 10 lat: pierwsze miejsce Jakub Wołek i Izabela Kmiecik, drugie: Bartosz Baran i Olga Gorzałczyńska oraz Dominik Wójcik i Sylwia Fornalczyk, trzecie miejsce: Wiktor Kwiecień i Monika Pietrzyk.


Na pierwszym planie para Kołodziejczyk-Piekarz


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »