tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Siatkarze z Opoczna nie dali rywalom szans

 Rywalizacja stała na wysokim poziomie


Niesamowite emocje siatkarskie miały miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących. 26 marca odbyła się tu II edycja Turnieju Miast – Opoczno 2011. Główny patronat nad zawodami sprawował burmistrz Jan Wieruszewski. Otwarcia dokonali organizator Dariusz Lewandowski i dyrektorka ZSO Małgorzata Mróz–Duda

W tym roku do turnieju przystąpiło 6 drużyn reprezentujących Opoczno, Rawę Mazowiecką, Tomaszów Mazowiecki, Jastrząb, Drzewicę oraz Zgierz. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się Rawa Mazowiecka, Drzewica i Opoczno natomiast w grupie B Jastrząb, Zgierz oraz Tomaszów Mazowiecki. Grano systemem każdy z każdym do 25 punktów i 2 przewagi, przy remisie do 15 punktów i 2 przewagi.
W rywalizacji grupowej można było zauważyć doskonałą dyspozycję gospodarzy z Opoczna oraz ekipy z Jastrzębia. Oba zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Pozostałe musiały grać do końca, by wywalczyć awans. Niespodzianką była przegrana Rawy Mazowieckiej – mistrza z ubiegłego roku, który pomimo pięknej gry nie awansował do półfinałów. W drugiej grupie o pierwsze miejsce walczyła również ekipa z Tomaszowa, która w decydującym meczu uległa Jastrzębowi 2:1.

Wyniki grupowe
Grupa A
Rawa Mazowiecka – Drzewica 1:2 (22:25, 25:21, 18:20)
Opoczno – Drzewica 2:0 (25:20, 25:18)
Rawa Mazowiecka – Opoczno 1:2 (23:25, 25:21, 9:15)

Grupa B
Jastrząb – Zgierz 2:0 (25:15, 15:13)
Zgierz – Tomaszów Mazowiecki 0:2 (15:25, 18:25)
Jastrząb – Tomaszów Mazowiecki 2:1 (25:18, 20:25, 15:12)
Do fazy półfinałowej awans uzyskały Opoczno i Drzewica z grupy A oraz Jastrząb i Tomaszów Mazowiecki z grupy B.
Przed półfinałami rozegrano mecz o piąte miejsce pomiędzy Rawą Mazowiecką a Zgierzem. Słabo dysponowana tego dnia ekipa z Rawy uległa drużynie ze Zgierza 0:2 (24:26, 20:25).
Mecze półfinałowe to dominacja ekip z Opoczna i Jastrzębia. Spotkanie Opoczno – Tomaszów Mazowiecki zakończyło się wynikiem 2:0 (25:17, 25:16). W drugim półfinale Jastrząb również wygrał 2:0 z Drzewicą (25:8, 25:12).
W meczu o trzecie miejsce zagrały ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego i Drzewicy. Pomimo dużego oporu ekipy z Drzewicy lepsi okazali się zawodnicy z Tomaszowa, wygrywając 2:0 (25:21; 25:18).
Finał był bardzo zacięty i wyrównany. Obie drużyny walczyły o główne trofeum do samego końca. Pierwszy set to wyraźna dominacja ekipy z Opoczna i jej wygrana 25:16. w drugim secie zespół z Jastrzębia po kilku udanych akcjach odskoczył na 4 punkty, nasi zawodnicy zaczęli popełniać coraz więcej błędów i w konsekwencji przegrali seta 19:25. o wyniku rozstrzygnął tie–break, w którym walka była niezwykle wyrównana. jednak to opocznianie wykonali dwie piękne akcje na koniec i wygrali 15:13. Tym samym zostali zwycięzcami turnieju.
Skład drużyny z Opoczna: Hubert Franczak, Piotr Koćmiel, Marcin Czyż, Rafał Kaczmarczyk, Jarosław Augustyniak, Michał Gorzeń, Mirosław Murawiec, Adrian Kraś, Adrian Pyzia oraz Michał Jóźwik.
W turnieju prowadzona była również indywidualna klasyfikacja punktowa. Oto szczegółowe wyniki: najlepszy zawodnik turnieju – Adrian Kraś, najlepszy zbijający zawodnik – Rafał Kaczmarczyk, najlepszy libero – Mariusz Tonder.
Uroczystego zakończenia turnieju dokonał burmistrz Wieruszewski, który serdecznie pogratulował wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i wręczył puchary, medale i nagrody. Należy podkreślić, że burmistrz przebywał na trybunach i kibicował zawodnikom w meczach finałowych.
Organizator turnieju Dariusz Lewandowski bardzo dziękuje Zbigniewowi Sobczykowi i Pawłowi Dierżanowi, którzy pomagali w sędziowaniu. Jednocześnie składa podziękowania: Agnieszce Cabaj, Karolinie Czerskiej, Aldonie Makuch, Natalii Ciesielskiej oraz Pawłowi Stańczykowi – uczniom LO, którzy od samego rana dzielnie pomagali przy protokołach zawodów i nagłośnieniu. Podziękowania należą się również dyrektorce ZSO Małgorzacie Mróz–Dudzie za udostępnienie hali.
Dariusz Lewandowski już teraz serdecznie zaprasza na trzecią edycję Turnieju Miast, którą zaplanowano na październik tego roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (716) z dnia 1 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »