Siatkarze rozpoczęli ligę

Liga Piłki Siatkowej szkół ponadgimnazjalnych chłopców o puchar burmistrza Opoczna

W piątek, 23 października rozpoczęły się rozgrywki Ligi Piłki Siatkowej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Głównym organizatorem ligi jest nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących Dariusz Lewandowski.
Do rywalizacji przystąpiło pięć z sześciu zgłoszonych drużyn: ZSO I, ZSO II, ZSP nr 1, ZSZ w Żarnowie oraz ZSP w Drzewicy. Zespół ZSS nr 1 w kolejce tej pauzował. Mecze rozgrywane były według przepisów PZPS do dwóch wygranych setów do 25 punktów.
Najbardziej zacięte spotkanie kolejki rozegrały drużyny z Drzewicy oraz ZSP nr 1. O zwycięstwie decydowały ostatnie piłki setów. Więcej szczęścia mieli chłopcy z Drzewicy, którzy wygrali 2:0 (w setach 25:21, 26:24).
W pozostałych dwóch spotkaniach drużyny „Żeromskiego” zagrały z reprezentacją ZSZ w Żarnowie. Pierwszy mecz pomiędzy ZSO II a Żarnowem zakończył się wynikiem 2:0 (w setach 25:8, 25:19), w drugim ZSO I również wygrało 2:0 (w setach 25:13, 25:15).
Spotkania sędziowali nauczyciele Dariusz Lewandowski i Grzegorz Januszewski.
Tabela po 1. kolejce
w kolejnych rubrykach po nazwie drużyny: ilość meczów, ilość punktów, stosunek setów, stosunek małych punktów.

1. Żeromski (II) 1 2 2:0 50:27
2. Żeromski (I) 1 2 2:0 50:28
3. Drzewica 1 2 2:0 50:45
4. Żarnów 2 2 0:4 55:100
5. ZSP nr 1 1 1 0:2 45:50

ZSS nr 1 - nie grał
Organizator serdecznie zaprasza wszystkich kibiców na kolejne mecze, które odbędą się 30 października oraz 6 listopada.