tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Sezon urlopowy

 


Wakacje się kończą, ale jeszcze kilka dni wolnych każdy z nas ma. Niektórzy już wypoczywają, inni dopiero snują plany gdzie wyjechać, żeby odpocząć. Wyjeżdżając na letnie wojaże, każdy z nas bierze pod uwagę inne argumenty. Jedni chcą poleniuchować, inni spędzić ten czas aktywnie, a jeszcze inni pragną zwiedzać i poznawać nowe miejsca.
Wybierając miejsce naszego urlopu trzeba się zastanowić, czy będzie służył naszemu zdrowiu. I tak, jeśli wybierzemy górskie wyprawy to nie tylko przyjemnie, ale i bardzo pożytecznie dla swojego zdrowia. Wybierając spacer po górach wzmocnimy mięśnie i stawy. Górskie wędrówki są także świetnym treningiem dla serca, które powoli przyzwyczaja się do wysiłku, wspinaczka zwiększa pojemność płuc, bo oddychamy głębiej. Wakacje, czy też krótki urlop w górach to świetna propozycja dla osób chorujących na anemię, bo na wysokościach organizm zwiększa produkcję czerwonych krwinek oraz dla tych, którzy często się przeziębiają.
Świetną kuracją leczniczą jest spacer brzegiem morza, wylegiwanie się na piaszczystej plaży i kąpiel w słonej wodzie. Powietrze z dużą zawartością jodu regeneruje drogi oddechowe a szum morza pozwoli się wyciszyć i ukoić nerwy. Kąpiele w naszym, raczej chłodnym Bałtyku hartują organizm i pobudzają krążenie krwi. Taka forma wypoczynku sprzyjać będzie alergikom, bo czyste nadmorskie powietrze wolne jest od pyłków.
Kolejny region Polski, nazywany zielonymi płucami, cieszy się dużym zainteresowaniem wielbicieli sportów wodnych i agroturystyki. Tutaj naprawdę można odpocząć. Ten nizinny teren polecany jest szczególnie meteoropatom, osobom z nadciśnieniem i tym, którzy często się przeziębiają.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (736) z dnia 19 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »