tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Sesyjne obrady

 

W piątek, 27 kwietnia odbyła się XVIII sesja Rady Miejskiej. Obrady zdominowały założenia organizacyjne dla funkcjonowania oświaty w gminie w roku szkolnym 2012/2013 oraz informacja z funkcjonowania Szpitala Powiatowego.
Rajcy miejscy przyzwyczaili nas do długich i bardzo pracowitych obrad. Najdłużej omawiano punkt dotyczący założeń organizacyjnych dla funkcjonowania oświaty w gminie w roku szkolnym 2012/2013.
Głos zabrał naczelnik wydziału oświaty, Adam Kozłowski, który mówił o działalności sieci przedszkoli i szkół na terenie gminy. Przedstawiciele ZSS nr 3 chcieli zasygnalizować problem, jaki powstał w ich placówce. Ich zdaniem zupełnie niepotrzebny. Radni byli także zainteresowani sprawozdaniem z funkcjonowania Szpitala Powiatowego, które przedstawił dyrektor placówki, Jerzy Filipecki. Dyrektor mówił nie tylko o problemach z jakimi boryka się placówka, ale także o tym, że mimo trudności, szpital miał środki, by za 3 mln złotych zakupić tomograf komputerowy. Zdaniem dyrektora jest to sprzęt niezbędny. Tomograf jest już w fazie rozruchu, a oficjalne otwarcie zaplanowano na połowę maja. Omówiono także sytuację energetyczną w gminie, stan linii energetycznych, ciepłowniczych i gazowniczych. Najwięcej pytań padło w sprawie energetyki cieplnej. Kolejnym punktem porządku obrad była ocena bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości wśród nieletnich, funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej i ocena zasobów pomocy społecznej na rok 2011 dla gminy Opoczno. Omówiono także założenia wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Szczegółowa relacja z obrad w następnym numerze.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »