tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Sesja w Sławnie

 
Krótko i węzłowato


Cała sesja Rady Gminy, która odbyła się 21 sierpnia, trwała około 45 minut, mimo kilku zaplanowanych punktów. Dyskusja nad nimi musiała się odbyć w czasie posiedzeń komisji, bo podczas sesji głos zabierali jedynie wójt Tadeusz Wojciechowski i przewodniczący obradom Arkadiusz Knap, który wygłaszał jedynie formuły związane z prowadzeniem sesji oraz odczytywał projekty uchwał.
Na wstępie wójt Wojciechowski zapoznał radnych ze swoimi działania w czasie między obradami sesji. Pierwsza uchwała podjęta przez radnych dotyczyła pomocy finansowej powiatowi opoczyńskiemu. Chodzi o dofinansowanie działalności powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Wójt wyraźnie podkreślił, że takie wyciąganie ręki po pomoc od gmin jest sprzeczne z prawem i długo zastanawiał się, czy sprawę w ogóle stawiać przed radnymi, ale skoro podobną uchwałę podjęła już gmina Białaczów i wojewoda jej nie zakwestionowała, to nic nie stoi na przeszkodzie by i Sławno pomogło. Radni podczas głosowania jednogłośnie podjęli decyzję o przekazaniu na rzecz powiatu? 2000 zł z przeznaczeniem dla powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.
Wójt zaproponował radnym przejęcie przez gminę w użyczenie dwóch nieruchomości w Kamieniu. Na jednej usadowiony jest wiejski dom ludowy, druga stanowi parking przycmentarny. Obie w chwili obecnej są użyczone gminie, ale umowy się kończą a, żeby samorząd mógł wykonywać jakiekolwiek prace na tych działkach i obiektach na nich postawionych, musi mieć prawo dysponowania tymi działkami. Stąd też propozycja przyjęcia od OSP oraz od parafii Wniebowzięcia NMP w Kamieniu działek w użyczenie na okres 10 lat. Obie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.
Wójt zaproponował dokonania zamian w budżecie gminy na 2014 rok. Chodzi o to, że pojawiła się możliwość uzyskania dofinansowania do budowy czwartego boiska przyszkolnego (trzy są w trakcie realizacji). W Urzędzie Marszałkowskim pozostały środki z innych inwestycji i istnieje duża szansa na uzyskanie dofinansowania kolejnego boiska, które zostałoby wykonane do końca października br. Radni propozycję zmian przyjęli jednogłośnie, budżet po zmianach wynosi, po stronie dochodów 26.925.732,14 zł (w tym dochody majątkowe 775.187,38 zł). Po stronie wydatków 26.477.224,50 zł (w tym wydatki majątkowe 2.902.577,55 zł).
Wójt zaproponował Radzie podjęcie uchwały w sprawie zbycia dwóch nieruchomości. Jedna z nich stanowi własność gminy na podstawie księgi wieczystej. Została przejęta od prywatnych właścicieli jako ich "opłata"za umieszczenie członka rodziny w DPS w Drzewicy. Ponieważ pierwotne przeznaczenie tej działki stało się nieaktualne, jej zbycie pozwoli na uzyskanie środków, które pokryją koszty pobytu w DPS. Druga z działek stanowi własności gminy na podstawie decyzji komunalizacyjnej wojewody piotrkowskiego z 1991 roku. Jej zbycie zasili budżet gminy. Obie uchwały zostały podjęte jednogłośnie.
Na zakończenie wójt zaprosił wszystkich na dożynki gminne, 7 września oraz oficjalnie poinformował radnych o wizycie 21 września w Prymusowej Woli Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, który wspólnie z komendantem głównym OSP zasadzi przed strażnicą OSP dąb wolności.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (894) z dnia 29 Sierpnia 2014r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »